Відозва спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка щодо відновлення Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича

Черговий цинічний злочин росіян – руйнування Музею генерал-хорунжого Української Повстанської Армії Романа Шухевича 1 січня 2024 року у Білогорщі – є ще одним замахом агресора на українську історичну пам’ять, намаганням знищити нашу науку, культуру і самі основи української національної ідентичності.

Знищення Музею вважаємо великою втратою не лише для української культурної спадщини, але й для всього нашого суспільства. Особливо гостро ця втрата відчувається в час безкомпромісної боротьби Збройних Сил України та всього Українського Народу за нашу свободу і незалежність, адже саме героїчні традиції Української Повстанської Армії є однією із підвалин сучасних військових звитяг Захисників та Захисниць України.

Тому висловлюємо готовність усіма доступними для нас засобами  долучитися до відновлення Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Для наших істориків, культурологів, мистецтвознавців, музеєзнавців, активних студентів та усієї академічної спільноти відбудова та інформаційно-мистецьке оснащення Музею є не лише моральним обов’язком, але й втіленням нашої спільної сили у справі збереження та розвитку надбань української історії та культури.

Віримо, що спільними зусиллями ми відродимо Музей Романа Шухевича і цей важливий культурно-освітній заклад надалі берегтиме нашу національну пам’ять для майбутніх поколінь українців!

Від академічної спільноти

Університету                                           ректор Володимир МЕЛЬНИК