Викладачі Університету взяли участь у Міжнародному науковому колоквіумі «Вивчати/навчати французької мови у кризових умовах»

Упродовж 4-5 липня 2024 року у Лотаринзькому університеті (Мец, Франція) відбувся міжнародний колоквіум «Навчання/викладання французької мови у кризових умовах». Колоквіум організувала кафедра романської філології та перекладу факультету іноземних мов Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і Центр досліджень медіацій Лотаринзького Університету за участі організації «Обміни Лотарингія Україна» та за підтримки посольства Франції в Україні і Французького Інституту в Україні. Львівський університет на заході представляли працівниці кафедри французької та іспанської філологій Олена Писаревська, Вікторія Лучкевич та Наталія Кузик, а також доцентка кафедри світової літератури Ірина Кушнір.

Перший день роботи колоквіуму розпочався привітанням та словами підтримки від аташе з питань співробітництва Французького інституту в Україні та продовжився доповідями команд науковців та громадських діячів із Люксембургу, Франції, Румунії та України. Зокрема, асистентка кафедри французької та іспанської філологій Олена Писаревська поділилася досвідом формування медіаційної компетентності в українських студентів та студенток, що вивчають французьку мову в університеті міста Пуатьє, та виступила модераторкою секції «Особливості лінгвістичної підготовки з французької мови як іноземної у кризових умовах» у другий день роботи колоквіуму. Асистентка кафедри французької та іспанської філологій Наталія Кузик запропонувала стратегії викладання/навчання французької мови для специфічних потреб в умовах надзвичайних ситуацій та їх конкретні приклади, а доцентка кафедри Вікторія Лучкевич виголосила доповідь на тему «Ефективні стратегії навчання французької мови як іноземної в умовах крили: аналіз використаних методів навчання». Натомість доповідь доцентки Ірини Кушнір про роботу над підручником для українських переселенців у франкомовних країнах викликала зацікавлення і запитання, оскільки категорія українців, старших за 50 років, є особливою з позиції інтеграції саме через труднощі вивчення французької мови.

У програмі колоквіуму були обміни досвідом викладання французької мови у кризовій ситуації, а також наукові виступи з проблем дидактики. Окрім того, учасники колоквіуму також взяли участь у майстер-класі із креативного письма, запропонованому дослідником та викладачем університету Ле Ману П’єром Саламом. Другий день роботи колоквіуму подарував також радісну зустріч із українськими колегами-викладачами, що перебувають на літньому стажуванні в місті Нансі (Франція).

Світлини: учасників заходу Більше фото