Відбулася Конференція трудового колективу Університету

9 грудня 2021 року відбулася Конференція трудового колективу Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на карантинні обмеження, засідання провели у дистанційному режимі за допомогою центру для командної роботи Microsoft Teams. Для участі у роботі Конференції зареєструвалися 235 делегатів.

Відкрив Конференцію голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек. З протоколом мандатної комісії перед учасниками заходу виступив її голова – провідний науковий співробітник кафедри неорганічної хімії Володимир Бабіжецький. Він, зокрема, зазначив, що комісія перевірила повноваження делегатів Конференції і визнала їх дійсними.

Головував на Конференції трудового колективу декан юридичного факультету, професор кафедри кримінального права і кримінології Володимир Бурдін.

На порядок денний Конференції було винесено два питання –  звіт Ректора Університету, професора Володимира Мельника за період роботи з грудня 2020 року до грудня 2021 року та звіт про виконання Колективного договору Університету за період з грудня 2020 року до грудня 2021 року.

З першим питанням виступив Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, який презентував делегатам Конференції річний звіт.

«2021 рік – це без перебільшення рік наполегливої праці для колективу Університету, роботи над забезпеченням якості освітнього процесу, інтенсифікації наукового пошуку, вдосконалення організаційно-інформаційного забезпечення життєдіяльності Університету, реорганізації окремих структур. Усе це відбувається в умовах протиепідемічних обмежень, що накладає дуже суттєві зміни в усталений порядок організації освітнього процесу, наукової роботи і загалом комунікації в Університеті», – зазначив  Ректор, розпочинаючи свій виступ.

У звіті Володимир Петрович підбив підсумки цьогорічної вступної кампанії, наголосивши на тому, що Університет залишається одним із лідерів серед закладів вищої освіти України за популярністю серед абітурієнтів. Так, у 2021 році від абітурієнтів подано 55 892 заяви, з них 51 933 – на денну форму, 3 959 – на заочну форму здобуття освіти. Разом з тим, рекордною є кількість зарахованих до Університету у 2021 році. Так, цьогоріч до Львівського університету зараховано 7 824 особи, з них на денну форму здобуття освіти – 6 833 особи, на заочну форму здобуття освіти – 991 особу. Відтак, сьогодні в Університеті навчаються 22 565 студентів: 19 640 – за денною формою, 2 925 – за заочною формою здобуття освіти.

Відповідно до звіту, станом на грудень 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка працюють 4 485 осіб, з них 2 124 – науково-педагогічні працівники, 344 – працівники науково-дослідної частини та 2 017 – адміністративно-господарський та навчально-допоміжний персонал. Освітній процес забезпечують 299 докторів наук та 1 230 кандидатів наук (докторів філософії).

Підсумовуючи наукові здобутки колективу Університету, Володимир Петрович зазначив, що упродовж звітного періоду Університет проводив наукові дослідження за 72 темами: 40 темами, які фінансували з державного бюджету України, 7 темами Національного фонду досліджень України, 2 темами Національного антарктичного наукового центру, 5 міжнародними договорами, 4 госпдоговірними темами, 3 інноваційними проєктами Львівської обласної ради, проєктом Міністерства розвитку громад та територій України і 10 міжнародними ґрантами.

У своїй доповіді Ректор наголосив і на надзвичайно активній публікаційній діяльності вчених Університету. Так, у 2021 році науковці Університету опублікували 164 монографії, 23 підручники, 119 навчальних посібників, 3 578 статей, серед яких 457 у виданнях, які включені у наукометричну базу даних Scopus. За сумарним індексом Гірша (68) Львівський університет є третім серед ЗВО України. У 2021 році Університет уперше увійшов у міжнародний рейтинг QS (World University Rankings). На найефективніші розробки Університет отримав 11 патентів України, з них 4 – на винаходи. Більше того, Університет є засновником і видавцем 50 наукових періодичних видань: Вісника Львівського університету (21 Серія), 17 збірників наукових праць, 11 наукових журналів і одного науково-популярного журналу.

Окрему увагу Володимир Мельник присвятив питанню захисту дисертаційних робіт, констатувавши, що упродовж звітного періоду в Університеті функціонували 17 спеціалізованих вчених рад: 13 – із захисту докторських і кандидатських дисертацій, 4 – із захисту кандидатських дисертацій. Також затверджено наказами Міністерства освіти і науки України склади 35 спеціалізованих вчених рад для разових захистів дисертаційних робіт на здобуття ступеня доктора філософії. У 2021 році працівники, докторанти та аспіранти Університету захистили 22 докторські і 113 кандидатських (доктора філософії) дисертацій. Сьогодні в докторантурі перебувають 9 осіб, в аспірантурі навчаються 676 осіб.

У своєму виступі Ректор також зосередився на інформаційно-комунікаційній інфраструктурі Університету, зазначивши, що у рамках формування єдиної сучасної технічної інфраструктури як бази для широкого впровадження інформаційних технологій в усі сфери діяльності Університету – навчальний процес, наукову роботу, адміністративну діяльність – на запит підрозділів та Центру мережевих технологій та ІТ-підтримки 2021 року здійснено оновлення парку комп’ютерного, серверного, мережевого обладнання, реалізовано низку різномасштабних проєктів модернізації телекомунікаційної інфраструктури. До того ж, відповідно до плану закупівель Університету, придбано понад 350 робочих станцій на загальну суму понад 6 млн грн, а понад 160 персональних комп’ютерів отримано в рамках співпраці з компаніями-партнерами та 159 за рахунок міжнародних проєктів. Наприкінці цього року придбано також мультимедійне обладнання (проєктори, вебкамери, конференц-камери, мультимедійні дошки) на загальну суму понад 3 млн грн. Для організації робочого процесу та модернізації обладнання кафедр, інших підрозділів Університету закуплено периферійного обладнання на суму понад 2 млн грн, значну частину якого складають багатофункціональні пристрої друку.

Упродовж звітного періоду значно розширено єдину електронну базу інформаційної системи управління інфраструктурою у сфері даних комп’ютерного обладнання, що дає змогу оперативно отримати інформацію про розподіл обладнання між підрозділами, подати його характеристику за різними зрізами, зокрема, роком випуску, ефективністю, матеріально відповідальними, станом тощо.

Також на початку 2021 року розпочато реалізацію проєкту формування єдиного інформаційного середовища Університету, основною метою якого є зручне клієнтоорієнтоване об’єднання усіх сервісів Університету, їхнє розширення та постійне удосконалення.

У звіті Ректора йшлося також про розвиток каналів комунікації, профорієнтаційну діяльність, налагодження співпраці з бізнесом та кар’єрний розвиток здобувачів вищої освіти, фандрейзинг та проєктну діяльність.

Особливу увагу Володимир Петрович зосередив також на національно-патріотичному вихованні, яке стало вкрай актуальним, зважаючи на суспільно-політичну ситуацію в Україні упродовж останніх років.

Підсумовуючи спортивну діяльність Університету, Володимир Мельник додав, що упродовж звітного періоду студенти та працівники Університету брали активну участь в обласних та регіональних змаганнях, турнірах, універсіадах, у яких часто посідали призові місця.

За словами Ректора, можемо пишатися й тим, що цьогоріч вдалося організувати оздоровлення працівників Університету на базі Шацького біолого-географічного стаціонару. Основною умовою організації літнього відпочинку для працівників Університету та членів їхніх сімей цьогоріч стало чітке дотримання встановлених заходів безпеки в час пандемії.

У доповіді Ректора йшлося також про організацію роботи Університету упродовж карантину. Так, ключовою у питанні боротьби з коронавірусною інфекцією є вакцинація. Упродовж квітня–грудня 2021 року відбувається вакцинальна кампанія у Львівському університеті – вакцинування здійснюють

для працівників, студентів та аспірантів Університету, а також за потреби для членів їхніх сімей. Проте є й чимало представників університетської спільноти, які вакцинуються у сімейних амбулаторіях та міських центрах вакцинації. Відтак, станом на грудень 2021 року провакциновано 3 669 працівників і 7 634 студенти та аспіранти (включаючи тих, які отримали лише одну дозу дводозної вакцини). Вакцинування здійснюється вакцинами: AstraZeneca, Coronavak, PFIZER, Moderna.

Аналізуючи міжнародну діяльність Львівського університету, Володимир Петрович констатував, що сьогодні Університет має 256 чинних угод із міжнародними партнерами із 49 країн світу (в тому числі 68 угод за програмами Еразмус+). Укладено нові міжнародні угоди: з Університетом м. Орлеан (Франція), Брестським державним технічним університетом (Білорусь), Євразійським національним університетом імені Л. М. Гумільова (Казахстан), Ібарацьким християнським університетом (Японія).

Упродовж звітного періоду у закордонні відрядження виїжджали 125 працівників Університету, з них: 16 – для участі у конференціях, семінарах, симпозіумах, 56 – для стажування, 3 – мовне стажування, 3 – підвищення кваліфікації, 6 – за прямими угодами, 20 – участь у проєктах і програмах, 11 – науково-дослідна робота, 8 – в рамках програми Еразмус+, 6 – інше. Зокрема, 25 працівників Університету, з огляду на умови пандемії COVID-19, взяли участь у зарубіжних стажуваннях дистанційно. Правом на академічну міжнародну мобільність скористалися 96 студентів та аспірантів Університету, з них: 15 – для проходження практики, 19 – для стажування, в тому числі 7 – мовного стажування, 11 – навчання, 4 – для участі в конференціях тощо, 47 – в рамках програми Еразмус+ КА1.

Відповідно до звіту, у 2021 році за рахунок коштів загального та спеціального фондів виконано капітальні та поточні роботи, а також реконструкцію будівель на суму 118 386,7 тис. грн (у тому числі за рахунок Державного та місцевого бюджетів – 105 615,1 тис. грн). На будівництво гуртожитку по вул. Пасічній, 62 виділено на 2021 рік 44 000,0 тис. грн. По державному інвестиційному проєкту «Реставрація головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка на вул. Університетській, 1 у м. Львові» виконано робіт на суму 35 991,6 тис. грн. Проведено реконструкцію спортивних майданчиків зі штучним покриттям на вул. Черемшини, 29(31) за кошти відповідно до програми «Підтримка регіональної політики України» у сумі 7 863,1 тис. грн. й субвенції з Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації у сумі 1 427,3 тис. грн. Скеровано на програму «Підвищення енергоефективності навчальних корпусів Львівського національного університету імені Івана Франка» 7 823,6 тис. грн.

В обговоренні звітної доповіді Ректора взяли участь голова Громадської ради Університету, завідувач кафедри європейського права, професор Михайло Микієвич, декан хімічного факультету Григорій Дмитрів, декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрій Фургала, завідувачка кафедри міжкультурної комунікації та перекладу, професорка Алла Паславська, голова Студентського уряду Університету Олексій Каленіченко та голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек.

Конференція трудового колективу затвердила звіт Ректора Львівського національного університету імені Івана Франка, професора Володимира Мельника за період роботи з грудня 2020 року до грудня 2021 року, а його діяльність на посаді Ректора Університету схвалила.

         Зі звітом про виконання Колективного договору Університету за період з грудня 2020 року до грудня 2021 року виступив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Володимир Михайлович акцентував увагу на основних розділах документу. У його доповіді йшлося, зокрема, про фінансово-економічну діяльність, нормування та оплату праці, матеріальне стимулювання працівників Університету, охорону праці. Окремо проректор наголосив на питанні вакцинації працівників та студентів Львівського університету.

Натомість голова Первинної профспілкової організації працівників Юліан Бек у співзвіті про виконання Колективного договору Університету наголосив на соціальній складовій документу. Голова профкому проаналізував виконання положень Колективного договору відповідно до трьох блоків – трудові відносини й умови праці, соціальний захист та охорона праці, зосередивши увагу делегатів на питаннях оздоровлення та матеріального стимулювання працівників Університету.

Відповідно до рішення делегатів, цей звіт Конференція також затвердила.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото