Відбулась онлайн-зустріч студентів з Ректором Університету

9 грудня 2021 року відбулася онлайн-зустріч студентів Львівського університету з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником. За допомогою центру для командної роботи Microsoft Teams представники адміністрації ЛНУ ім. Івана Франка та студентського самоврядування відповіли на всі питання, які хвилюють студентську молодь.

«Такі зустрічі вже стали доброю традицією і важливим аспектом якісного функціонування Університету. Адже адміністрація повинна знати, що турбує студентів, а студенти у свою чергу мають право знати, над чим працює Університет», – розпочав розмову Володимир Мельник і принагідно розповів студентам про цьогорічні успіхи і плани ЛНУ ім. Івана Франка.

Надалі зустріч перейшла у запланований формат запитань і відповідей. Так, напередодні події студенти Університету надіслали свої питання за допомогою Google Forms, а також мали змогу додатково комунікувати з представниками адміністрації у чаті під час прямої трансляції. Всі отримані питання представники студентського самоврядування погрупували за напрямами: вступ, гуртожитки, навчання тощо.

Так, найбільше питань від молоді стосувались процедури переведення на бюджетні місця, можливостей вступу на інші спеціальності, особливостей навчального процесу у наступному семестрі.

«Студент, який навчається на контрактній формі, має право перевестися на бюджетну при наявності вакантного місця. Якщо студент навчається на бюджеті, то, за умов переведення на інший факультет, він може претендувати лише на контрактну форму. Адже певне бюджетне місце є прикріпленим до конкретної спеціальності, а не до студента. Якщо мова йде про випускників Педагогічного фахового коледжу, які за певною процедурою зараховуються на другий курс денної, або на третій курс заочної форми навчання в Університет, то вони можуть розраховувати лише на контрактні місця. Але знову ж таки мають шанс перевестися на вакантне бюджетне місце в процесі навчання, якщо воно з’явиться», – пояснив Володимир Мельник.

Доповнюючи відповідь на питання із блоку «вступ», перший проректор Андрій Гукалюк розповів студентам, який пороговий бал ЗНО встановлено для тих чи інших спеціальностей та як варіюється прохідний бал на загальноукраїнському рівні.

Чимало запитань від студентів стосувалися правил та норм проживання в гуртожитках, прохань вирішити локальні комунальні та матеріально-господарські питання. Також студенти уточнювали можливості повернення коштів або компенсації частини суми для тих мешканців, які на час пандемії не проживали у гуртожитку. Відповідну процедуру пояснила начальниця планово-фінансового відділу Світлана Сас: «Повне повернення оплати можливе лише у випадку, якщо студент відмовляється від проживання в гуртожитку у відповідній заяві. За умов тимчасового від’їзду студента з гуртожитку можливим є повернення певної частини коштів. Для цього необхідно написати заяву».

Про перспективи подальшого вдосконалення умов проживання у  гуртожитках студентам розповіли проректор з навчально-виробничої та адміністративно-господарської роботи Василь Курляк і директор студентського містечка Мирон Микита.

В контексті відповідей на інші запитання про організацію дистанційного навчання, зокрема функціонування системи «Деканат» розповів проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський. Наголошуючи на потребі адаптації навчального процесу до нових умов та вимог, Ректор Володимир Мельник акцентував, що викладачі повинні максимально оперативно вносити відомості про поточну успішність студентів у систему «Деканат».

Відповідаючи на запитання молоді щодо того як почати свою наукову кар’єру, Ректор  наголосив, що для цього в Університеті створені усі умови – від низки конференцій та конкурсів, сучасних лабораторій і до діяльності наукових товариств та програм академічної мобільності. А проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, академік НАН України, професор Роман Гладишевський детально пояснив усі можливості і перспективи заняття позалекційною науковою діяльністю для студентів вже з першого курсу та ознайомив слухачів із роботою студентських наукових товариств.

Серед іншого студентів цікавили потенційні записи у їхніх дипломах, навчання за індивідуальними планами, а також процес формування стипендійного рейтингу. «Призначення стипендії на 90% визначає успішне складання сесії, а на 10% – наявність додаткових балів за наукову діяльність, громадську активність, перемогу в різноманітних конкурсах тощо», – пояснив голова Студентського уряду Університету Олексій Каленіченко.

Також під час зустрічі керівниця Центру забезпечення якості освіти Львівського університету Ірина Іваночко пояснила, як працює її структурний підрозділ над питанням покращення умов дистанційного навчального процесу як для викладачів, так і для студентів.

На завершення зустрічі Ректор Університету закликав студентів не чекати офіційних зустрічей та не шукати посередників, а звертатися зі своїми питаннями, зауваженнями та ідеями відразу після їхнього виникнення до адміністрації факультету та Університету. «Бажаю Вам добре скласти екзаменаційну сесію та бути здоровими», – наголосив Володимир Петрович.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото