Ювілейна конференція, присвячена 70-річчю від часу заснування геологічного факультету

7 жовтня 2015 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття Міжнародної наукової конференції «Фундаментальне значення і прикладна роль геологічної освіти і науки», присвяченої 70-річчю геологічного факультету. Провідні науковці з різних куточків України, а також Німеччини, Китаю і Пакистану зібралися, аби обговорити актуальні проблеми геології та привітати ювілярів – провідну геологічну школу нашої держави.

«Маю честь вітати колектив геологічного факультету зі славним ювілеєм! – звернувся до учасників конференції Ректор Університету, професор Володимир Мельник. – Коли ми говоримо про Львівський університет як класичний європейський виш, то маємо на увазі не лише його історію, але й те, що він упродовж свого існування розвивався у двох напрямах: природничо-науковому і гуманітарному. А відтак, слава та здобутки Львівського університету значною мірою завдячують і доробку колективу геологічного факультету. Це – фундаментальні та прикладні наукові дослідження, навчально-методичний рівень забезпечення високої якості підготовки фахівців і щонайголовніше – ваші випускники».

Володимир Петрович також відзначив, що, «незважаючи на різні періоди існування Університету, спільнота геологів – фахових педагогів і науковців завжди вирізнялася своїм високим духом корпоративної й етичної зрілості, моральної відповідальності і постійного професійного зростання».

Ректор Університету Володимир Мельник висловив вдячність колективу геологічного факультету за високий рівень навчально-методичної роботи та наукових досліджень і додав, що «факультет має серйозні перспективи для подальшого розвитку та інституційного зростання».

До вітальних слів долучився проректор із наукової роботи Роман Гладишевський. Роман Євгенович зазначив, що сьогодні академічна спільнота Університету відзначає 70-ту річницю від часу заснування факультету. «А відтак, важливим і символічним є те, що конференція «Фундаментальне значення і прикладна роль геологічної освіти і науки» приурочена цій події, яка зібрала провідних науковців України – творців геології».

Проректор також окреслив історичну траєкторію становлення геологічного факультету. Роман Євгенович зазначив, що геологічний факультет асоціюється з іменем Євгена Лазаренка – «непересічної особистості, патріота України, науковця та корифея української мінералогії. Сьогодні успіхи вчених факультету пов’язані зі Львівською школою мінералогії Євгена Лазаренка».

Роман Гладишевський наголосив і на вагомих досягненнях факультету, зокрема виданні монографій, наукових статей, збірників і зауважив: «Сьогодні на факультеті геології створено всі умови для ефективної підготовки кваліфікованих фахівців. Зокрема, студенти мають можливість отримати практичні навики у Міжкафедральній лабораторії польових досліджень геологічного факультету (с. Верхнє Синьовидне Львівської обл.), а на самому факультеті функціонує сім кафедр».

Після урочистого відкриття наукового заходу конференція продовжила роботу у форматі пленарного засідання, під час якого головував декан геологічного факультету, професор Микола Павлунь. Відтак, учасники конференції розглянупи питання стану та перспектив освітньої та наукової структури геологічного факультету, обмінялися міркуваннями щодо проблем підготовки кадрів геологорозвідувальної галузі України, обговорили сучасні ідеї розвитку металогенії, питання біогеології та мінералогії, зосередили увагу на шляхах підвищення ефективності геолого-пошукових робіт на алмази та на будові й розвитку зони переходу континент-океан на прикладі Тихоокеанської окраїни Азії. Учені-геологи закцентували увагу на потребі створення електронних баз даних мінералів та представили результати аналізу флюїдизатно-експлозивний рудогенез в аспекті мінерагенії південно-західної окраїни Східноєвропейської платформи.

Конференція триватиме до 9 жовтня і працюватиме у форматі стендових доповідей і тематичних засідань.

Завершальною частиною урочистостей з нагоди святкування ювілею геологічного факультету стали виступи мистецьких колективів Центру культури та дозвілля, які потішили глядачів і вразили гостей не лише різнобарв’ям сценічних костюмів, а й віртуозним виконанням музичних творів, гармонійним співом і запальним танцем.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото