З нагоди закриття виставки “Воїни світла” Макса Вітика у Львівському університеті відбувся вечір співаної поезії із гуртом “Пиріг і Батіг”

У день Університету, 11 жовтня, у головному корпусі Центр маркетингу та розвитку організував відкриття виставки полотен випускника геологічного факультету, художника Макса Вітика. З того часу пройшов уже місяць, а Воїни Світла продовжують свою важливу роботу – збір донатів для викладачів, студентів та випускників ЛНУ ім. І. Франка, які сьогодні захищають кордони нашої держави від московського ворога. 14 листопада стіни холу знову засяяли яскравими ліхтарями на знак офіційного закриття виставки, а всі присутні мали змогу не лише поспілкуватися з автором та послухати добірну музику від гурту “Пиріг і Батіг”, а й задонатити #для_франкотиків_на_фронті .

“Мені насправді дуже приємно, що “Воїни Світла” впродовж місяця перебували у стінах моєї Alma Mater. А ще вдвічі приємніше, що разом нам вдалося зібрати кошти для допомоги ЗСУ. Сьогодні я вирішив познайомити вас із гуртом, творчість якого мені дуже відкликається. Це не просто музика, а співана поезія українських класиків. Переконаний, що “Пиріг і Батіг” відкликнеться й вам, адже сьогодні нам важливо берегти й популяризувати нашу культуру та літературу”, – зазначив автор картин, митець Макс Вітик.

Від імені академічної спільноти Львівського університету художнику та нашому випускнику Максу Вітику подякував проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський: “Ми вдячні, що Львівський університет став тим місцем, де Воїни Світла так надовго залишилися. Йдучи на роботу чи навчання, ми вже звикли, що у холі нас зустрічають вони, по-дорослому розумні творіння на полотнах з глибокими сенсами та кольорами. Але найважливіше, що сьогодні мистецтво стало також одним із найдієвіших інструментів для збору допомоги нашим військовослужбовцям. Завдяки цій ініціативі, а також проєкту “Зустрінься із випускником” сьогодні на банці вже близько 270 тисяч, які ми спрямуємо для потреб наших викладачів, студентів та висукників у ЗСУ. Тож бажаємо, аби Воїни Світла продовжували свою важливу місію, адже лише спільними зусиллями всіх українців вдасться здобути перемогу”.

А далі усі присутні мали змогу насолодитися проникливим виконанням гурту “Пиріг і Батіг”, у репертуарі якого пролунали пісні на поезію Василя Стуса, Павла Тичини, Григорія Чупринки, Богдана-Ігоря Антонича та інших  відомих поетів, чия доля склалася непросто у часи радянської окупації України.

Хочемо подякувати усім, хто долучився до організації події, зокрема  координатору виставки, керівнику відділу експозиції Львівської національної галереї мистецтв пану Андрію Рибці, ведучому заходу Івану Чанкову, фотографу Олексію Сироткіну, бренду “Fiorelli”, університетським підрозділам: Музею історії Університету та його директору Юрію Гудимі, Видавництву ЛНУ ім. І. Франка, Центру мережевих технологій та ІТ-підтримки, факультету культури та мистецтв та студентській їдальні.

Ми щиро віримо, що кожен із відвідувачів вечора отримав приємні й світлі враження, а також вперше чи вкотре закохався в українське образотворче та музично-поетичне мистецтво від талановитих українських творців.

Також хочемо нагадати, що цикл “Воїни світла” – це колекція, яка складається з 12 полотен. Картини присвячені Революції Гідности 2014 року та зображують по-дитячому щирих фантазійних героїв, які уособлюють сторожу нашого спокою й світла, поєднують у собі символічні фольклорні та релігійні риси. У серії «Воїни світла» митець «модернізує» архетипний містичний матеріал, щоби перенести сучасні події на площину вічної боротьби добра і зла. Упродовж останніх двадцяти років Макс Вітик мав багато виставок, які привертали увагу міжнародної авдиторії: зовсім нещодавно цикли картин були в Українському інституті Америки в Нью-Йорку, галереї ArtMarts у Каїрі, міжнародному музеї мистецтва в Макаллені (Техас) та Національному музеї Київська Картинна Галерея. Також персональні виставки митця були представлені на ярмарках Scope Art у Базелі, Context Art у Нью-Йорку та Маямі, а також на Art Kyiv в Україні.

Більше фото