За 3 роки кількість охочих навчатися на технічних спеціальностях у ЛНУ імені Івана Франка зросла у чотири рази

З 2018 року кількість охочих навчатися на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка зросла в чотири рази. Такого результату вдалося досягнути завдяки активній співпраці Університету з міжнародною IT-компанією GlobalLogic.

Так, якщо в 2018 році на факультет електроніки та комп’ютерних технологій Львівського університету було подано 1191 заяву, то в 2021 році цей показник зріс на 316% і становив 4960. Цьогоріч на навчання факультет зарахував 364-х абітурієнтів, що на 154% більше, ніж у 2018 році.

У 2019 році освітню програму «Фізична та біомедична електроніка» переглянули через низький попит серед вступників. Власне так утворилася оновлена та осучаснена програма «Сенсорні та діагностичні електронні системи». Вклад у її розробку зробив консультант GlobalLogic Анатолій Шупарський: він організовував та консультував зустрічі профільних фахівців і викладачів Університету, на яких було оновлено загальний уклад програми, переглянуто заплановані предмети і години відповідно до ринкових реалій.

Анатолій допомогав з пошуком менторів, проводив заохочувальні лекції, а також консультував концепти навчальних програм факультету з метою цілісного покриття потреб ринку і суспільства. Трансформація дала свій результат: у 2018 році на освітню програму було подано 117 заяв, зараховано – 25 абітурієнтів, а в 2021 році кількість поданих заяв зросла на 131,6% — до 271, тоді як на навчання зарахували 56 абітурієнтів.

«Вища освіта в Україні — це потужний механізм для розвитку IT-галузі. Однак будь-який механізм все одно потрібно розвивати й змінювати. Сподіваюся, що вклад IT-спеціалістів в українську технічну освіту покращить рівень підготовки студентів та сприятиме кращій зацікавленості майбутніх інженерів у професії», — зазначає консультант GlobalLogic, лід освітньої програми «Сенсорні та діагностичні електронні системи» Анатолій Шупарський.

Водночас декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрій Фургала наголошує, що «ЛНУ імені Івана Франка прагне створити комфортні умови для професійного зростання майбутніх інженерів, а завдяки співпраці з GlobalLogic ми можемо залучити в освітній процес інновації та модернізувати освітні програми». Перша освітня програма, до розвитку якої долучилася компанія GlobalLogic, — «Інформаційні системи і технології». Її розробка стартувала «з нуля» у 2016 році, а в 2017 році відбувся перший набір. Також компанія зробила вклад в оновлення освітньої програми «Електроніка та комп’ютерні системи», яка успішно стартувала у 2021 році.