Захищаючи Україну, загинув випускник Університету Юрій Ревера

Захищаючи Українську Державу від російських окупантів, загинув випускник Львівського національного університету імені Івана Франка, багаторічний працівників Музею історії Університету Юрій Ревера. Героєві був 51 рік.

Юрій Ревера навчався у СШ № 76 і СШ № 54 м. Львова (випуск 1990 року). Працював на заводі факсимільно-телеграфної апаратури в бюро промислової естетики (1990-1993 роки). У 1998 році завершив навчання на історичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка (заочна форма навчання).

Юрій Ревера – укладач покажчика з топографії знахідок античних монет на території Західної України, автор наукових публікацій, готував дисертацію. Працював у Львівській національній науковій бібліотеці України імені Василя Стефаника (1993-1995 роки), згодом – у Музеї історії Львівського національного університету імені Івана Франка (1995-2009 роки). Був одним із укладачів фундаментального видання «Енциклопедія Львівського Університету» (2002-2008 роки). Герой був активним учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Історик за освітою і покликанням, у 2008 році Юрій Ігорович став співробітником Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України, де і пропрацював до зими 2022 року. У складі археологічних експедицій брав участь у розкопках та розвідках чи не у всіх куточках України.

У перші дні повномасштабної війни став на захист України, приєднався до лав Львівської територіальної оборони та Збройних сил України. Ніс службу у найгарячіших місцях на лінії фронту.

Академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка глибоко сумує у зв’язку з непоправною втратою і висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям та колегам загиблого Героя.

Вічна пам’ять і слава Герою України!