Різник Сергій Васильович

— доктор юридичних наук, доцент

Тел.: (+38 032) 239-41-94

Народився 27 листопада 1980 року в м. Калуші Івано-Франківської області. В 1998 році закінчив Калуську гімназію та вступив на юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка.

Після закінчення університету з 2003 року наукову роботу поєднував з практичною, в т. ч. (з 2006 року), – адвокатською діяльністю. У 2008 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю – конституційне право; муніципальне право. З 2009 року – асистент, а з 2010 – доцент кафедри конституційного права юридичного факультету Львівського університету. В лютому 2015 року отримав вчене звання доцента.

З січня 2016 року – заступник завідувача кафедри конституційного права, головний співредактор наукового журналу “Український часопис конституційного права”. З серпня 2016 – секретар Вченої ради юридичного факультету. З квітня 2017 року по вересень 2018 року – заступник декана юридичного факультету з навчально-виховної роботи та міжнародної співпраці.

За час роботи на факультеті брав активну участь у заснуванні та організації таких освітніх, наукових і просвітницьких проектів: Центр конституційних ініціатив (з 2013 року); Центр правової допомоги учасникам АТО (з 2014 року); щорічні Всеукраїнські студентські змагання з конституційного правосуддя (з 2014 року); двомовний, спеціалізований, науковий журнал “Український часопис конституційного права” (з 2016 року); Просвітницькі телепроекти “Правова (р)еволюція” та “Нова генерація” (з 2017 року); Школа юного правника (з 2017 року); інноваційний та інтерактивний курс IFES з громадянської освіти для університетів «Демократія: від теорії до практики» (з 2017 року); “Подвійний диплом з Університетом Міколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва)”, з 2019 року та ін.

З квітня 2019 року – Заступник Голови Науково-консультативної ради Конституційного Суду України. У березні 2021 року в Інституті держави і права імені В. Корецького НАН України захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю – конституційне право; муніципальне право. З вересня 2021 року – професор кафедри конституційного права.

У червні 2021 року призначений на посаду проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка.