Альянс європейських університетів ACROSS у співпраці з Львівським університетом провели літню школу з культурного інтелекту в епоху ШІ у Німеччині

У рамках Альянсу європейських університетів ACROSS – European Cross-Border University, Львівський національний університет імені Івана Франка став координатором та у співпраці з німецькими й іспанськими колегами провів літню школу «Культурний інтелект, креативність і транснаціональна медіація в епоху ШІ» у місті Хемніц, Німеччина – Європейській столиці культури 2025 року.

Уперше в історії таких альянсів український університет в статусі асоційованого партнера ініціював та через фінансову підтримку Німецької служби академічних обмінів DAAD успішно реалізував окрему міжнародну навчальну програму для студентів бакалаврату, магістратури та аспірантури університетів-партнерів Альянсу.

Навчання у цьогорічній літній школі ACROSS тривало з 28 серпня до 1 вересня та охопило такі програмні лекції: «Етична дилема штучного інтелекту та освіти», «ШІ як співавтор і муза людської творчості», «Культурний інтелект в епоху ШІ», «Майбутнє роботи в прекрасному новому світі: які навички та компетенції вимагатиме майбутнє?», «Креативність та ідентичність: мудре чи розумне спілкування», «Транснаціональні медіації завдяки/всупереч ШІ».

Учасниками-стипендіатами школи після конкурсного відбору стали студенти факультету іноземних мов, факультету прикладної математики та інформатики, механіко-математичного і юридичного факультетів Львівського університету.

Результатом 5-денного інтенсиву стало представлення учасниками власних проєктів зі залучення ШІ у повсякденному житті. У співпраці зі студентами та аспірантами ЗВО Німеччини, Литви, Іспанії, Румунії та Болгарії представники ЛНУ ім. Івана Франка захистили 5 проєктів, що охопили теми інклюзії, автоматизації роботи, інтеграції ШІ в освіту та поліпшення якості життя.

Для ознайомлення з Європейською столицею культури 2025 учасники проєкту також мали змогу відвідати музеї й визначні місця м. Хемніц, зокрема, всесвітньо відомий Індустріальний музей, який представляє здобутки німецької інженерії ХХ століття, Мистецьку галерею, що містить легендарну спадщину культового художника-експресіоніста Карла Шмідта-Ротлуфа.

«Школа стала цікавим міждисциплінарним майданчиком, де учасники обговорювали технічні, правові, культурні та етичні виклики епохи ШІ. Ми ділилися думками, дискутували, готували власні проєкти та формували наш культурний інтелект. Мабуть, не варто боятися стрімкого розвитку ШІ, просто потрібно усвідомлювати його можливості та використовувати його відповідально», – ділиться враженнями від навчання у літній школі студентка магістратури факультету іноземних мов Уляна Дрогомирецька.

Львівський національний університет імені Івана Франка висловлює подяку лекторам проєкту: Альберту Сабатер-Колу, директору Каталонської обсерваторії етики штучного інтелекту; Кейтлін Бентлі, професорці King’s College London та співкерівниці масштабної програми Responsible Artificial Intelligence у Великій Британії; Павелу Жебровскі, СЕО корпорації Shopa; Бенні Ліболду, координатору Альянсу Across; викладачам Львівського університету Юлії Наняк, Анні Галас та Ірині Одрехівській, керівниці Центру англомовної академічної та кроскультурної комунікації ЛНУ ім. Івана Франка, який координував цю подію, а також Сергію Різнику, проректору з міжнародної співпраці ЛНУ за адміністративну підтримку; Аріані Корн (DAAD) й Оксані Мольдерф (Відділ міжнародних зв’язків Університету) за операційну підтримку.

Сподіваємося, ця школа стала вихідним пунктом до нової співпраці, новаторських проєктів та ширшого розуміння гуманітарної складової у сьогоднішньому технологічному світі.

Запрошуємо переглянути відгуки деяких учасників!

Світлини: учасників літньої школи Більше фото