У Львівському університеті за сприяння ІТ-компанії ELEKS відкрили лабораторію технологій штучного інтелекту

Дослідницько-освітній хаб технологій штучного інтелекту AIT Research & Learning HUB відкрито 28 лютого у нашому Університеті за сприяння ІТ-компанії ELEKS та Львівської обласної військової (державної) адміністрації (ЛОВА). Ця лабораторія дасть можливість студентам, аспірантам та молодим спеціалістам і спеціалісткам сфери ІТ розвиватися, долучаючись до проєктів та досліджень у галузі технологій штучного інтелекту, та набути практичний досвід.

Очевидно, що під час війни ми всі беремо на себе додаткові зобов’язання з розумінням того, що ми повинні не просто говорити про проблеми, які існують, а зробити неможливе, для того, щоб навчально-науковий процес в університеті відповідав найкращим європейським стандартам. І свідченням того, що університет розвивається динамічно, є відкриття Лабораторії технологій штучного інтелекту, яка дасть можливість і займатися наукою, і на основі сучасної науки здійснювати освітній процес. Ми щиро вдячні Львівській обласні військовій адміністрації та ІТ-компанії ELEKS за плідну співпрацю”, – зазначає ректор Львівського університету Володимир Мельник.

Підтримка Лабораторії — важливе та вчасне рішення компанії ELEKS. Ми сприяємо підсиленню практичної складової навчання студентів, а для цього потрібне відповідне середовище, приміщення і колеги, які ці практичні знання можуть передавати. Підтримка талановитої молоді у сфері ІТ полягає в реалізації різноманітних проєктів, наприклад, дуального навчання, участі наших спеціалістів/-ок як менторів/-ок, лекторів/-ок та експертів/-ок у заходах для студентів”, — ділиться Олександра Мокій, Head of Training and Development Office в ELEKS.

Упродовж трьох років Університет налагодив активну співпрацю між факультетом електроніки та комп’ютерних технологій, кафедрою системного проєктування та компанією ELEKS.  Співпраця ґрунтується на бажанні ділитись практичними знаннями, поширювати цінності компанії та сприяти зростанню студентів/-ок, які в майбутньому стануть фаховими спеціалістами/-ками.

Зазначимо, що в на базі простору планується проведення традиційних ІТ-проєктів: «Літня школа AITSS» (Аrtificial intelligence technology summer school) та «Зимова школа DES» (Data Engineering and Security).

AIT Research learning Hub буде саме тим місцем, де студенти зможуть реалізовувати власні проєкти, отримуючи заразом і менторську підтримку від досвідчених фахівців. Також хаб стане платформою для діалогу та обговорення питань, що стосуються ІТ-індустрії у Львівській області”, — пояснює Віталій Кухарський, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського університету.

Також проректор зазначає, що спеціалісти й спеціалістки ELEKSу долучаються до викладання сучасних, важливих для студентів ІТ-спеціальності практично зорієнованих курсів у межах як традиційних освітніх програм, так і додаткових спільних заходів у сфері інформаційних технологій.

“Важливо, що ІТ-індустрія дбає про своїх майбутніх фахівців, студентів, та надає їм якнайбільше можливостей для успішної реалізації у професії. Наші здобувачі освіти зацікавлені вчитися, адже ніщо так не додає мотивації, як реальна можливість працювати з високоякісним обладнанням та досягати цілей”, — каже Віталій Кухарський.

Щиро дякуємо ІТ-компанії ELEKS за плідну та активну співпрацю, долучення до різних проєктів, ініціатив, а також за сприяння у створенні інноваційного освітнього майданчика для наших студентів, аспірантів та науковців – Лабораторії Технологій штучного інтелекту!

Світлини: Пресцентр і Відділ маркетингу та комунікації Більше фото