Діалог Начальника Управління Служби безпеки України у Львівській області Віктора Андрейчука зі студентською молоддю Правничого коледжу

З нагоди відзначення Дня Служби безпеки України 30 березня 2016 року в Правничому коледжі відбулося засідання круглого столу про роль і місце спецслужб в історії українського державотворення.

Напередодні зустрічі студенти Правничого коледжу звернулися до очільника Управління СБУ Львівщини з низкою запитань, на які Віктор Андрейчук охоче відповів під час діалогу.

Студентів цікавили, зокрема, питання перспективи працевлаштування в органах служби безпеки, особливостей діяльності СБУ, участі працівників Львівського УСБУ в АТО, запобігання терроризму на Львівщині, а також про спільне та відмінне в роботі російських та українських спецслужб.

Розмовляючи з молоддю, Віктор Андрейчук поділився власною історією побудови успішної кар’єри в органах державної безпеки, яку він розпочинав від роботи оперуповноваженим до служби в Центральному апараті СБУ. Додамо, що з 2008 Віктор Григорович працював начальником Управління СБУ у Волинській області, а з квітня 2014 – начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області.

Звертаючись до студентів, Віктор Андрейчук наголосив, що для побудови успішної кар’єри, зокрема і в органах державної безпеки, сьогодні необхідно мати хороші та глибокі знання.

«Співробітник спецслужби передусім має бути патріотом і добрим фахівцем, здатним за своїми діловими та моральними якостями, освітнім рівнем і станом здоров’я ефективно виконувати функціональні обов’язки. Критерії відбору кандидатів у нас надзвичайно високі. Вони передбачають низку тестувань у тому числі й опитування з використанням поліграфа», – зазначив очільник обласного управління СБУ.

Віктор Андрейчук повідомив, що зараз відбувається процес оновлення спецслужб: «Упродовж останніх двох років було звільнено 113 «старих кадрів» і прийнято на військову службу за контрактом, у тому числі цивільних – 112 громадян України».

За словами керівника Управління Служби безпеки України у Львівській області, при кадровому відборі працівники управління активно розглядають молодих кандидатів, серед яких, як правило, є багато юристів.

Начальник Управління СБУ Львівщини зазначив, що працівники регіонального органу безпеки беруть активну участь в антитерористичної операції на сході України з перших днів її проведення. Окрім виконання поставлених завдань відповідно до компетенції, офіцери сприяють діяльності органам державної влади, протидіють розвідувально-диверсійним групам і терористичній діяльності.

«За матеріалами оперативних груп УСБУ у Львівській області відкрито близько 100 кримінальних проваджень. Офіцери Львівського управління сприяють діяльності органів державної влади щодо стабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні, протидії корупційним проявам, а також утвердженню української влади на місцях, протидіють розвідувально-диверсійним групам, терористичній діяльності та виконують інші завдання віповідно до компетенції», – сказав керівник УСБУ у Львівській області, а також висловиви вдячність волонтерам, які допомагають працівникам спецслужб у зоні проведення АТО.

Очільник обласного Управління СБУ також розповів студентам-правникам про небезпечні випадки, які траплялись протягом його служби, навівши конкретні приклади затримання диверсійних злочинних груп і проведення шпигунських операцій. «СБУ систематично вживає заходів із попередження провокаційних виявів на території області», – запевнив він.

За словами Віктора Андрейчука, останнім часом зросла кількість терористичних загроз у нашому регіоні. «Значна кількість замінувань тероризують місто й область, – констатував Віктор Григорович. – На превеликий жаль, Ніч гніву наробила багато лиха, наслідки якого ми ліквідовуємо й досьогодні. Найбільшою втратою для нас було повне руйнування антитерористичного центру».

Однак за сприяння органів міської та обласної влади, підтримки депутатського корпусу Управлінню СБУ у Львівській області вдалось не лише відновити роботу центру, а й створити один із найкращих антитерористичних центрів в Україні з надсучасним обладнанням.

«Львів – це найкраще місто мого життя. Для мене безпека міста й області – особистий виклик», – сказав Віктор Андрейчук, запевнивши, що регіональна спецслужба має достатньо сил і засобів для забезпечення безпеки львів’янам і гостям Львівщини.

На завершення зустрічі начальник Управління СБУ у Львівській області порадив молодим людям, які хочуть досягти професійного успіху, присвятити себе сповна обраному фаху.

Діалог із керівником регіонального управління СБУ викликав у студентів Правничого коледжу зацікавлення і жваве обговорення, яке учасники зустрічі мають намір продовжити й у майбутньому.