У Львівському університеті відбувся “Інтенсив цифрової безпеки для школярів”

В рамках міжнародного місяця кібербезпеки 27 жовтня у Львівському університеті відбувся уже традиційний онлайн-захід “Інтенсив цифрової безпеки для школярів”. Його організував Центр маркетингу та розвитку Львівського національного університету імені Івана Франка за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України, Кіберполіції, Львівської обласної військової адміністрації,  Львівського ІТ Кластера,  громадської організації “Лабораторія ідей”,  ІТ компаній SoftServe та GlobalLogic. 

Основна мета цього проєкту – розказати тинейджерам про проблеми, пов’язані із кібератаками: як виявляти, запобігати та захищати себе від кіберзлочинців. Разом з тим,  пояснити, що таке “інформаційна гігієна” та чому “хакер” – це не завжди погано. Загалом відвідати кіберінтенсив зголосилося понад 160 школярів.

Під час відкриття заходу присутніх привітав проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського університету  Віталій Кухарський та наголосив, що тема цифрової безпеки є надзвичайно важливою, особливо сьогодні, у часі повномасштабної війни, коли питання кібербезпеки та інформаційної безпеки є однією із критичних точок та потребує нашої уваги. “Надзвичайно приємно, що зацікавлення у цифровій грамотності серед учнів є дуже високим. Це свідчить про те, що молоде покоління є свідомим, прогресивним і готовим навчатися. Тож переконаний, цей кіберінтенсив допоможе школярам зрозуміти базові знання у сфері цифрової безпеки, посилити вміння виявляти, запобігати та захищати інформаційні системи, а разом з ними себе та ближніх від зловмисників. Адже упродовж нашого заходу на учасників чекатимуть круті та пізнавальній лекції і воркшопи від фахових спеціалістів з кібербезпеки”, – додав Віталій Михайлович.

Спікери цього інтенсиву – це дослідники, розробники та кваліфіковані фахівці, які працюють у напрямку цифрової безпеки. Вони розказали школярам про проблеми, пов’язані з цифровими атаками, а також поділилися своїми знаннями та досвідом у цьому напрямку. Зокрема учасники прослухали креативну лекцію “Кібербезпека та потреба 21-го століття”, яку підготувала сертифікована аудиторка інформаційних систем (CISA); консультантка компанії GlobalLogic – Марина Ляхова; про кібергігієну в інформаційному просторі підготував доповідь спеціаліст SoftServe – Михайло Кропива; а про безпечний і не дуже інтернет розповів фахівець SoftServe – Роман Карп’юк.

Окрім таких креативних занять від фахівців провідних ІТ компаній,  наші учасники ще зустрілися із старшою інспекторкою 1-го сектору Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, капітаном поліції Валерією Івковою та із представником Львівського ІТ Кластера Олегом Леськівим. Усі зустрічі були динамічними і насиченими, де тинейджери змогли детальніше вникнути у теми кібератак, кіберзлочинності, хакерства,  кібергігієни в умовах війни та аналізу російської кіберзброї.

Варто додати, що захід мав також і профорієнтаційну мету. Адже нині серед вступників однією із популярних спеціальностей є – Кібербезпека. Тож у рамках нашого інтенсиву школярі мали чудову нагоду ще й познайомитися із освітньою програмою 125 “Кібербезпека та захист інформації”, яку презентував завідувач кафедри “Кібербезпека” факультету прикладної математики та інформатики Львівського університету Петро Венгерський. 

Завершили “Інтенсив цифрової безпеки для школярів” розіграшем сувенірної продукції від ІТ компанії GlobalLogic.  

Переглянути онлайн-зустріч можна на офіційному YouTube-каналі Львівського університету.

Більше фото