Голова Конституційного Трибуналу Республіки Польща Анджей Жепліньскі зустрівся зі слухачами Школи Польського та Європейського права

Голова Конституційного Трибуналу Республіки Польща, суддя, професор Варшавського університету Анджей Жепліньскі 10 вересня 2016 року відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де взяв участь в урочистому відкритті цьогорічної Школи Польського та Європейського права.

З вітальним словом звернувся до присутніх проректор із науково-педагогічної роботи, професор Ярослав Гарасим. Ярослав Іванович наголосив на важливості візиту Анджея Жеплінські до Львівського університету, який охоче погодився зустрітися з молодими юристами, котрі студіюють польське та європейське право у ЛНУ ім. Івана Франка. «Слухачі Школи Польського та Європейського права матимуть унікальну можливість поспілкуватися з відомим юристом й отримати відповіді на свої запитання з перших уст», – сказав проректор.

Із лекцією про проблеми функціонування Конституційного Трибуналу Республіки Польща, в контексті розв’язання питань, пов’язаних із діяльністю Конституційного суду, виступив професор Варшавського університету, Член Гельсінського комітету в Польщі, спеціаліст у галузі кримінології, кримінального права і прав людини, Голова Конституційного Трибуналу Анджей Жепліньский. Під час лекції йшлося про важливість існування в державі органу конституційного контролю. Анджей Жепліньскі також детально проаналізував проблеми функціонування Конституційного суду в Польщі та Україні, зосередивши увагу на спільних і відмінних рисах.

Розповідаючи учасникам заходу про основні напрями роботи Школи, декан юридичного факультету, професор Володимир Бурдін зазначив: «Школа Польського та Європейського права розпочала функціонування в рамках співпраці між факультетом права і адміністрації Ягеллонського університету у Кракові (Польща) та юридичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка. Проект спрямований на ознайомлення студентів Університету з особливостями національного права Республіки Польща та основами права Європейського Союзу, а також на оволодіння професійної іноземної (польської мови), що актуально для порівняльно-правових досліджень, адже це сприяє отриманню ширших перспектив продовження навчання за кордоном (на магістерських програмах) і працевлаштуванню».

Додамо, що під час урочистостей найкращим студентам Школи Польського та Європейського права ЛНУ ім. Івана Франка польський адвокат Павел Сікора вручив запрошення на оплачуване стажування в Адвокатській конторі «Кубас Кос Галковскі».

Нагадаємо, що Школа Польського та Європейського права функціонує на юридичному факультеті Університету з 2007 року. Традиційно лекції у Школі проводять професори факультету права та адміністрації Ягеллонського університету спільно з викладачами, запрошеними з інших університетів Польщі, польською мовою. Більшість викладачів Школи – провідні науковці, фахівці у сфері права, відомі юристи-практики, судді Конституційного Трибуналу Польщі й третейські судді.

Світлини: Олександри Чури Більше фото