ЛНУ ім. Івана Франка поглиблює співпрацю з Карловим університетом

7 червня 2022 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник зустрівся із очільницею Карлового університету (Чехія), професоркою Міленою Кралічковою. Зустріч відбулася у дистанційному форматі. До розмови також долучилися проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник і представники відділів міжнародних зв’язків українського та чеського університетів.

Під час зустрічі сторони обговорили шляхи поглиблення співпраці між університетами і можливості спільної роботи в освітніх та наукових напрямках, зокрема, в умовах, які склалися через збройну агресію росії проти України.

На початку зустрічі Ректор Володимир Мельник привітав професорку Мілену Кралічкову з обранням на посаду ректорки Карлового університету, побажав їй успіху в усіх починаннях та наголосив, що Львівський університет є надійним партнером для чеських колег. «Висловлюю щиру подяку і колективу Карлового університету, і всім громадянам Чехії за солідарність та підтримку українського народу у боротьбі з російським агресором. Також дякую за волонтерську допомогу та прихисток українців, які змушені були покинути територію нашої країни. Ми завжди поважали національно-ідентичну позицію чеського народу, яка проявлялася в умовах усіх суспільно-політичних режимів. А зараз, у ці особливо складні часи, ми Вас не просто поважаємо, але й щиро любимо. Вірю, що це назавжди», – підкреслив Володимир Петрович і побажав Карловому університету добра та процвітання і запросив партнерів відвідати Львівський національний університет імені Івана Франка.

Ректорка Мілена Кралічкова подякувала за теплі слова та наголосила на важливості тісної співпраці з Львівським університетом. «Від імені колективу Карлового університету та всієї Чехії я висловлюю захоплення і глибоку вдячність українцям за те, що Ви так мужньо реагуєте на виклики, які долає Ваша держава. Ви захищаєте не лише себе, але й усіх нас, всю Європу. Я рада, що ми маємо таку актуальну зустріч і можемо обговорити потенційні шляхи спільної роботи, взаємопідтримки і допомоги», – підкреслила Мілена Кралічкова.

Надалі сторони обговорили нюанси подальшої комунікації для якнайефективнішої організації спільної роботи. Володимир Мельник розповів про діяльність Львівського університету та навів успішні приклади співпраці ЛНУ ім. Івана Франка з освітніми центрами Європи, зокрема акцентував на тісному партнерстві із Вюрцбурзьким університетом. Також Володимир Петрович наголосив на тому, що Університет славиться якісним вивченням усіх слов’янських мов, зокрема, й чеської.

Під час зустрічі Ректори університетів спільно дійшли до висновку, що з метою забезпечення плідної співпраці доцільно працювати у напрямку поглиблення відносин саме на рівні факультетів та окремих кафедр, що сприятиме не лише кращому порозумінню між сторонами у питаннях вузької спеціалізації, але й слугуватиме підґрунтям для подальшого розширення співпраці шляхом запровадження подвійних дипломів, спільних програм віртуальних обмінів та реалізації більш масштабних проєктів.

Попередньо сторони разом з факультетами та кафедрами проаналізували потенційні напрямки подальшої співпраці й обмінялись пропозиціями та ідеями.

У підсумку очільники університетів домовились про наступну зустріч та визначили подальші кроки у напрямку реалізації поставлених цілей.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото