Львівський та Бірмінгемський університети здобули спільну перемогу в проєкті від Фонду UK RESEARCH & INNOVATION

Рік тому, 29 березня 2022 року, Бірмінгемський та Львівський університети долучилися до  ініціативи, спрямованої на підтримку зв’язків між британськими та українськими закладами вищої освіти. Програма об’єднала британські та українські університети для розробки спільних освітніх проєктів, обміну найкращими практиками та реалізації навчальних і дослідницьких ініціатив.

За цей рік співпраця між нашими університетами суттєво поглибилась. Зокрема, 28 червня 2022 року було підписано окремий Меморандум про співпрацю, в межах реалізації якого відбулася низка успішних наукових і освітніх заходів.  Знаковим здобутком такої співпраці стала перемога у конкурсі від UK RESEARCH & INNOVATION для дослідження та інновацій.

Проєкт Бірмінгемського та Львівського університетів з бюджетом понад 9 мільйонів гривень (200 тисяч фунтів стерлінгів) передбачає комплекс заходів, які покликані розвивати та утверджувати українсько-британські відносини в освітній та науковій сфері в воєний час та післявоєнний період відбудови України.

«В сучасних умовах боротьби України за свою незалежність  існує очевидна потреба у підвищенні обізнаності суспільств європейських країн про українську історію, мову і культуру. Тож наше партнерство з Бірмінгемським університетом – частина масштабного та довготривалого проєкту, який має на меті реалізацію не лише освітніх і наукових цілей, але й долучення до ширшого кола завдань національного державотворення», – зазначив Ректор Львівського університету Володимир Мельник.

У свою чергу очільник Бірмінгемського університету професор Адам Тікелл заявив: «Цей проєкт додає новий цінний вимір до нашого партнерства з Львівським національним університетом імені Івана Франка, який, на нашу думку, допоможе науковцям залишатися в курсі подій та підтримувати зв’язки, продовжуючи свою участь у міжнародних проектах, що особливо сприятиме підтримці дослідницької системи України».

Серед завдань проєкту – розробка і публічна презентація фундаментального «Англо-українського словника юридичних термінів» покликаного пришвидшити перехід від залишкових проявів застосування пострадянської термінології у політико-правовій сфері України до сучасного розуміння змісту правових принципів, цінностей і понять.

Спільні зусилля Львівського та Бірмінгемського університетів спрямовані також на популяризацію українознавчих студій у Сполученому Королівстві. Серед планів – проведення в липні 2023 року літньої школи з україністики на базі Бірмінгемського університету за участі експертів з Львівського університету, а також провідних західних вчених-українознавців.

Професор Робін Мейсон, проректор з міжнародних зв’язків Бірмінгемського університету, зазначив: «Разом наші університети будують міцне міжнародне партнерство, яке є цілеспрямованим, відданим, всебічним та стійким. Ми з нетерпінням чекаємо на спільну роботу протягом наступних років, щоб реалізувати потенціал українських студентів та науковців та підтримати майбутній розвиток наших двох країн».

У свою чергу, проректор науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник Львівського університету підкреслив: «Британсько-українська академічна співпраця виходить сьогодні на новий рівень, що переконливо підтверджується яскравим прикладом успішної взаємодії між Львівським та Бірмінгемським університетами. Спільні цінності і принципи, єдині підходи до фундаментальних засад розвитку освіти і науки в Європі та готовність невтомно  працювати для досягнення поставлених цілей, вселяють впевненість у подальшому успіху наших ініціатив».

Львівський університет висловлює велику вдячність партнерам з Бірмінгемського університету за плідну співпрацю та надійну дружбу. Сподіваємося на продовження активного партнерства на благо зміцнення британсько-українських академічних взаємин.