6 травня 2023 року Львівський національний університет імені Івана Франка провів науково-популярний захід для школярів «Поринь у світ науки». Упродовж дня близько 200 школярів Львівщини мали нагоду відвідати факультети та наукові об’єкти Університету, взяти участь у квестах, долучитися до цікавих експериментів та переконатися, що навчання в Університеті передбачає не лише лекції й семінари, але й пропонує молоді численні прикладні дослідження, яскраві лабораторні заняття, практики і цікаве дозвілля.
Розпочався захід у внутрішньому дворику хімічного і фізичного факультетів, де школярів привітали організатори наукового свята. Зокрема, проректор з наукової роботи Університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, звертаючись до учасників заходу, наголосив, що зацікавлення наукою є надзвичайно цінним для амбітної молоді, яка прагне пізнавати світ і досягати успіху.
«Наука – це, передовсім, цікаво. Адже за допомогою науки кожен може для себе відкрити щось нове, осягнути красу і багатогранність світу. Але наука також надзвичайно важлива тому, що сучасними передовими технологіями і трендами можна не лише користуватися, а й також засновувати ці тренди, створювати нові матеріали, здійснювати наукові прориви, які змінюють світ. І, зрештою, через науку можна робити дуже добру й успішну професійну кар’єру. Тому я радий Вас вітати у Львівському університеті, який багатий своєю історією і традиціями, а також відомий у світі своїми сучасними науковими дослідженнями», – наголосив Роман Гладишевський, запросивши молодь із інтелектуальною насолодою та користю провести яскравий науковий день у Львівському університеті.
Надалі учнів розподілили на декілька різних груп, кожна з яких мала нагоду відвідати локації в межах корпусів Львівського університету. Так, школярі зацікавлено знайомилися з експериментами на хімічному та фізичному факультетах. Зокрема, вчені-фізики продемонстрували школярам низку видовищних експериментів, справжнє лазерне шоу, під час якого майбутні науковці на власні очі побачили як розпадається світло, та багато інших ефектів, які є закономірностями природи. Не менш захопливими і цікавими були відвідини хімічного факультету, де школярі спостерігали за зміною кольору речовин та виверженням «хімічного вулкана», побачили приховані написи, які проявляються при нагріванні, та переконалися, що дим без вогню таки буває – і все це завдяки хімічним реакціям.
Помилуватися різноманіттям колекційного каміння і торкнутися науки на дотик школярі змогли на геологічному факультеті, у Мінералогічному музеї. Там учнівська молодь не лише оглянула багату колекцію Музею, яка налічує понад 14 тисяч зразків експонатів, а й позмагалася у пошуку мінералів за хімічним складом. Відвідини Ботанічного саду, у якому саме розквітають магнолії, стали однією із окрас науково-популярного дійства.
Упродовж усього заходу школярі здійснювали своєрідну мандрівку у минуле, під час якої дізнавалися про секрети середньовічної науки, величну історію наукових відкриттів у Львівському університеті та багато іншого. Краще збагнути глибину інтелектуальної думки минулого і сучасності допомагала школярам екскурсія найдавнішою книгозбірнею України – Науковою бібліотекою Львівського університету.
Завершальною локацією, яка знову об’єднала усі групи учасників, став навчальний корпус Університету на вулиці Фредра. Там школярі змогли насолодитися концертною програмою, заглибившись у простір вокальних та музичних талантів студентів і викладачів факультету культури і мистецтв.
Допомагали школярам зануритися у багатий світ наукових традицій представники Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Університету, Студентського уряду та історичного факультету.
Під час відвідин кожного зі структурних підрозділів Львівського університету учні мали нагоду взяти участь у мінівікторинах, демонструючи свої знання з хімії, фізики, біології, геології, історії та інших галузей знань. Найбільш обізнані і сміливі школярі отримали пам’ятні подарунки.
Під час урочистого закриття заходу організатори подякували учням за активну участь у насиченому науковому дні і запросили молодь гідно іти обраним шляхом науки та освіченості та долучатися до академічної спільноти Львівського університету. Адже гасло «Освічені громадяни – окраса Батьківщини», викарбуване на фронтоні Львівського університету, вдало характеризує усіх учасників та учасниць науково-популярного заходу!