Представники Львівського університету взяли участь у конференції “Ukrainian-Bavarian Conference on Double Degree Programs” задля розвитку співпраці з німецькими університетами

Міжнародна співпраця та партнерство, а особливо в часи війни, має надзвичайне значення для розвитку якісної і студентоорієнтованої освіти. Особової підтримки потребують університети, що постраждали внаслідок військової агресії росії. Відтак BAYHOST (Баварський академічний центр Центральної, Східної та Південно-Східної Європи) бачить зараз потребу та перспективи розширення співпраці з українськими ЗВО, зокрема в напрямках обмінів у науковій та викладацькій сферах, а також реалізації програм подвійних дипломів. Такі ініціативи дадуть можливість українцям навчатися в українському університеті і пройти частину навчання в німецькому університеті-партнері наживо чи в онлайн-форматі.

Конференція “Ukrainian-Bavarian Conference on Double Degree Programs”, яка проходила в Регенсбургу протягом 4-5 травня 2023 року в змішаному форматі, – чудовий крок до успішної реалізації зазначених ініціатив, адже університети, які вже мали досвід такої співпраці, змогли поділитися з іншими, охочими до таких проєктів ЗВО своїми враженнями та порадами. Також важливо, що у заході був приділений час питанню можливостей фінансування міжнародних спільних програм подвійних дипломів, а також юридичним та адміністративним аспектам процедури в Україні та Німеччині.

Важливо зазначити, що серед присутніх було чимало представників провідних українських ЗВО зі Львова, Києва, Одеси, Харкова, Луцька та інших міст.  Львівський університет представляли проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, керівниця Центру маркетингу та розвитку Львівського університету, доцентка кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Ольга Осередчук, керівниця Центру досконалості Жана Моне “Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій”, доцентка кафедри європейського права факультету міжнародних відносин Оксана Головко-Гавришева та доцентка факультету іноземних мов, керівниця Сектору супроводу проєктів, асистентка кафедри міжкультурної комунікації та перекладу факультету іноземних мов Оксана Мольдерф.

Колеги представили досвід у реалізації уже існуючих програм подвійних дипломів в Університеті, розповіли про нові освітні програми та поділилися потенційними можливостями до співпраці. Зокрема, проректор Віталій Кухарський розповів про нові освітні програми, які дозволяють розвивати співпрацю з роботодавцями, залучати європейських партнерів та будувати нові звʼязки для розвитку програм подвійних дипломів. Проректор Сергій Різник окреслив перспективи та виклики у розвитку програм подвійних дипломів. Особливостями  промоції таких програм поділилася керівниця Центру маркетингу та розвитку Ольга Осередчук. Учасники конференції мали нагоду обговорити потенційні партнерства та подальшу співпрацю. 

Радіємо, що навіть у такі непрості часи наші німецькі партнери шукають шляхи співпраці із українськими закладами вищої освіти та переконані, що такі ініціативи дадуть добрі майбутні результати, адже допоможуть нашим студентам здобути не лише хороші професійні навички, але й досвід навчання одразу у двох університетах.

Більше фото