Міждисциплінарний науковий франківський семінар “Перехресні стежки”
У вівторок, 30 травня, о 15:15 в 308 аудиторії (вул. Університетська,1) відбудеться засідання щомісячного міждисциплінарного франківського семінару «Перехресні стежки».
Доповідь “Іван Франко та європейська курортна культура (несподівані контексти)” виголосить кандидат філологічних наук, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз.
Донедавна поняття «курорт» фігурувало переважно лише в контексті туризму та охорони здоров’я. Проте курорти – це місця не тільки лікування, оздоровлення та відпочинку, а й мистецтва, творчості, комунікації, осередки творення мереж, спільнот та ідентичностей, врешті – творення культури. Недарма 2021 року до списку світової спадщини ЮНЕСКО було внесено транснаціональний об’єкт «Великі курортні міста Європи». Що таке європейська курортна культура і до чого тут Іван Франко? На яких курортах він відпочивав та лікувався? Чи стали вони для письменника місцями творчості, місцями сили і натхнення? Яку роль відіграли в його біографії бальнеологічні й кліматичні курорти: Буркут, Криворівня, Ліпік, Ловран?.. Нарешті, в який спосіб Франко причетний до формування української курортної культури в загальноєвропейському контексті? Про все це і не тільки – у доповіді франкознавця Богдана Тихолоза, заснованій на архівних знахідках, експедиційних мандрівках і практичному досвіді культурного менеджменту. У рамках презентації заплановано прем’єру спеціального випуску відеоблогу «Франко НЕ вдома. Мандруй з класиком» – «Поет і Птах. Франко в Ловрані» (з нагоди встановлення пам’ятного знака Іванові Франкові у хорватському містечку на узбережжі Адріатичного моря).
Подія відбуватиметься у змішаному форматі:
очно у 308 аудиторії (вул. Університетська, 1)
та віддалено на платформі Zoom.
До семінару можна долучитися онлайн за посиланням:
Інститут франкознавства is inviting you to a scheduled Zoom meeting.
Topic: Інститут франкознавства
Time: This is a recurring meeting Meet anytime