Молоді вчені-геологи дискутували про сучасні виклики геологічної освіти і науки

23-24 листопада 2023 року на геологічному факультеті відбулася IІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та аспірантів  «Сучасні виклики геологічної освіти і науки». Захід провели у змішаному форматі, тож студенти мали можливість слухати та виступати в аудиторії чи долучитися до конференції дистанційно за допомогою платформи Microsoft Teams. Участь у науковому форумі взяли близько 30 молодих науковців з шести навчальних закладів Львова, Дрогобича та Полтави. Варто зазначити, що до конференції долучилися навіть учні, які є слухачами Малої Академії Наук.

Наукове студентське зібрання відкрив в.о. декана геологічного факультету Сергій Ціхонь. Звертаючись до учасників конференції, Сергій Ціхонь висловив їм свою повагу і підтримку, і запевнив молодих науковців у тому, що кожна їхня робота – це крок до відновлення України.

Під час наукового форуму молоді науковці презентували колегам низку цікавих досліджень, серед яких доповіді «Манганові руди Нікопольського марганцеворудного басейну», «Мінералого-петрографічна характеристика порід з північно-західної частини Атлантичного океану (40°57’36’’ n, 54°01’26’’ w, 4865 м )», «Оцінка впливу будівництва Воловецької вітрової електростанції на геологічне і водне середовища західної частини полонини Боржава», «Копіювання геологічних пам’яток при неможливості їх вилучення», «Форамініфери  турону та сантону вежанського покриву українських внутрішніх Карпат», «Фізики в науках про землю», «Оцінка впливу карстопровальних явищ у зоні  впливу рудника № 2  Стебницького ГХП «Полімінерал» на стан інфраструктурних об’єктів та умови проживання мешканців села Солець», «Мармуровий онікс в товтрових відкладах Гушерової гори», «Загадка палеодіктіона», «Постмайнінгові зміни та головні геоеколічні проблеми ділянок підземної виплавки Немирівського та Язівського сірчаних родовищ», «Цеолітова мінералізація у базальтах Волині», «Літологічна характеристика піщаних відкладів (кайзервальдські шари) баденського віку (РЛП «Знесіння»), «Літологічна характеристика вапняків баденського віку (заказник «Торфовище Білогорща»)».

Студентка Інституту архітектури та дизайну Національного університету «Львівська політехніка» Тетяна Дзюбановська представила доповідь на тему «Копіювання геологічних пам’яток при неможливості їх вилучення» й передала Науковому товариству студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених геологічного факультету копію відбитка м’якого тіла морської зірки. Сам відбиток перебуває у бордюрному камені на вулиці Гнатюка (м Львів) і вилучити його наразі немає можливості. Цей об’єкт відноситься до урбаністичних фосилій – специфічних скам’янілостей: вони разом з вмісною породою вилучені людиною з природних місцезнаходжень і перенесені на вулиці міст у вигляді будівельного чи оздоблювального каменю. Копія одразу була передана завідувачці Палеонтологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка Ярині Тузяк, де вона експонуватиметься надалі.

В рамках роботи конференції та з нагоди Міжнародного дня студента, Профбюро студентів геологічного факультету нагородило відзнакою «Геолог року» студенток факультету Валентину Бондарчук, Анастасію Павленко, Олену Мороз.

Завершилась конференція цікавою та пізнавальною геологічною екскурсією містом.

Світлини: учасників заходу Більше фото