Відбулася Науково-практична конференція «90-ті роковини. Історія Голодомору-геноциду»

23 листопада 2023 року на території Києво-Печерської Лаври відбулася Науково-практична конференція «90-ті роковини. Історія Голодомору-геноциду». Ініціатором заходу виступила Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» ім. В. Стуса, а співорганізаторами – Світовий Конгрес Українців, Національний музей Голодомору-геноциду, БО «Фонд музею Голодомору», Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Львівський національний університет імені Івана Франка.

Участь у пленарному засіданні конференції взяли Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, третій Президент України Віктор Ющенко, президент СКУ Павло Ґрод, екс-перший віце прем’єр-міністр України Степан Кубів, а також провідні історики, дослідники теми Голодомору, представники міжнародних організацій, громадські діячі.

Львівський університет на конференції представляли в.о. декана історичного факультету Руслан Сіромський, доценти Андрій Козицький, Богдана Сипко та Зоя Баран. У своїх виступах вони торкнулися питань інформаційних кампаній із заперечення Голодомору 1932–1933 рр., визнання на міжнародному рівні сталінського злочину проти українців геноцидом.