На базі факультету електроніки та комп’ютерних технологій Університет та компанія “SiTime” відкрили нову навчальну лабораторію сенсорної електроніки

Цьогоріч факультет електроніки та комп’ютерних технологій Львівського університету святкує своє 20-річчя. І хоча у порівнянні з іншими він достатньо молодий, проте сьогодні збирає навколо себе не лише кваліфікованих науковців-педагогів і активну молодь, що прагне розвиватися в ІТ-сфері та сучасній електроніці, а й чимало компаній-партнерів, кількість яких невпинно зростає у нашому місті. Зовсім нещодавно одна із таких співпраць принесла Університету й факультету, зокрема, черговий успішний проєкт – створення навчальної лабораторії “Сенсорної електроніки” спільно із компанією SiTime, котра спеціалізується на розробці напівпровідникових цифрових пристроїв часової синхронізації.

Сьогодні при кафедрі Сенсорної та напівпровідникової електроніки відбулося офіційне відкриття лабораторії на вулиці Генерала Тарнавського, 107 у приміщенні корпусу факультету електроніки та комп’ютерних технологій. Серед присутніх, окрім адміністрації університету та факультету, були представники компанії: Сергій Власенко, керівник SiTime Ukraine, а також Антон Пригродський, начальник інженерного відділу та Сергій Мачек, начальник системно-технічного відділу компанії.

Із вітальним словом звернувся ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник: “Насправді це подія, яка дає нам можливість говорити про Львівський університет як про навчальний заклад, який ставить перед собою амбітні цілі та завдяки сучасним рішенням їх досягає. Викликом нашого часу є вміння рівномірно поєднати практичні та теоретичні компетентності, тож саме завдяки таким співпрацям, як із компанією «SiTime», ми можемо надати студентам технічних спеціальностей всі ті знання, вміння та практичні навики які будуть їм потрібні для майбутнього працевлаштування. Також велика честь факультету й кафедрі, що вони, розвиваючи ІТ-напрямки, не забувають, що без сенсорної техніки ми не маємо жодного майбутнього, а серед українських університетів є одиниці, які готують фахівців цього напряму”.

Привітав присутніх від імені компанії Сергій Власенко: “Ні для кого не є секретом, що співпраця є ідеальною тоді, коли відбувається в умовах взаємовигоди. І це якраз той унікальний випадок, коли навчальний заклад і технологічна компанія знайшли спільний погляд на те, що сьогодні потрібно побудувати якісну систему освіти, яка буде готувати кваліфіковані кадри для ІТ-сфери, зокрема і для нашої компанії. Тож я дуже задоволений, що сьогодні ми вже маємо перші реальні та вагомі результати – відкриття справді потрібної для досліджень лабораторії Сенсорної електроніки”.

Також інженери компанії відповіли на питання авдиторії та продемонстрували роботу окремих дослідницьких комплексів лабораторії.

Загалом лабораторія “Сенсорної електроніки” стане для студентів та науковців можливістю проводити експериментальні дослідження в напрямках «Цифрової обробки сигналів», «Тестування електронних систем», «Електромеханічнних системи автоматизації», «Сенсорної електроніки», «Сенсорних систем» тощо.

Також факультет планує на базі навчальної лабораторії відкрити “Гурток з Електроніки”, який дасть змогу зацікавленим студентам у позанавчальний час працювати над виконанням мініпроєктів як індивідуально, так і в командах.

Відкриття такого навчального хабу стало можливим завдяки рівносильній фінансовій підтримці з боку Львівського університету та компанії SiTime. Матеріально-технічна база лабораторії включає таке новітнє цифрове обладнання, як: осцилографи, джерела живлення, генератори сигналів, мультиметри, частотоміри, логічні аналізатори, 3D-принтер та відповідну комп’ютерну техніку на загальну суму близько 3 млн. гривень.

Уся ця техніка буде корисною також для майбутніх досліджень наших науковців, які вже зараз є удостоєні високих Державних нагород та продовжують свої розробки на кафедрі: Кушлик Маркіян, Шпотюк Ярослав, Павлик Богдан та інших.

Переконані, що наповнення лабораторії – це ще один крок до великих успіхів факультету в науково-технічних відкриттях. Щиро дякуємо компанії SiTime за підтримку української освіти, яка в цей непростий час є важливим аспектом виховання нашої молоді.

Світлини: пресцентр, фотограф компанії SiTime Більше фото