Народний депутат України Олег Березюк прочитав лекцію студентам Львівського університету

27 вересня 2017 року політик, депутат Верховної Ради України 8-го скликання Олег Березюк прочитав студентам Університету науково-популярну лекцію «Межа світів», у якій він проаналізував поширення простору демократії у Європі, численні політичні фальшування в історії щодо України і чинники, що впливають на суспільний розвиток.

«Ми з вами лише 26 років йдемо дорогою управління державною інституцією. Це найдовший період української нації, яка має свою управлінську структуру. Кожен з нас, кому більше, аніж 25 років, проходитиме цим шляхом – шляхом незнання, як управляти. Немає жодної живої генерації українців, які мають цей досвід від початку і до кінця. Це об’єктивна реальність, а тому мусимо іти і вчитися», – звернувся політик до студентів, підвівши до основної мети – визначення численних недоліків та фальшувань історії, які відбувалися у ХХ столітті.

Одним із наслідків і яскравих прикладів політичного й історичного шахрайства, яке породило численні інші маніпулятивні технології, Олег Березюк назвав Паризьку мирну конференцію 1919 року. Саме на ній розподілялися кордони повоєнної Європи. Після того як українську делегацію видворили із засідання, Україну як державу ніхто на політичні карти світу не наносив.

«Шахрайство спрацювало й Україну як таку не побачили на карті Європи. Внаслідок цього почалися наступні незворотні події, які надалі супроводжувалися політичними шахрайствами. Внаслідок цього утворилася перша межа – східної деспотії і західної демократії», – наголосив політик.

Надалі лектор наочно представив як рухалася межа між двома світами упродовж ХХ століття – від поширення східної деспотії до Берліну у 1945 році і до збільшення простору демократії сьогодні, яке відбулося завдяки Революції Гідності в Україні.

«Після народного повстання в Україні наше суспільство стало зрілішим. А отже межа між східною деспотією і західною демократією посунулася зі Збруча на Сіверський Донець і перетворилася на лінію зіткнення АТО», – зазначив депутат.

Також він додав, що без справжніх українських демократичних перетворень у серцях людей лінія розмежування не мала б шансу посунутися далі на схід.

Проте за шахрайство 1919 року, наголосив Олег Березюк, Україні довелося заплатити дуже дорого – десятками мільйонів життів, які знищив людиноненависницький радянський режим.

Окрім того, лектор розповів про інші факти шахрайства і перекручування історії, які супроводжували ХХ століття.

Окрему увагу Олег Березюк акцентував на маніпулятивних фальшуваннях, пов’язаних з культурним, ідеологічним та суспільним середовищем українців.

Зокрема, він навів приклад спотворення і збіднення образу Тараса Шевченка, яким займалася радянська пропаганда, й акцентував увагу на перекручуванні і переписуванні під канони радянської влади творчості Івана Франка Максимом Рильським («Лис Микита»). За словами політика, українці досі не змогли позбутися нав’язаних радянською пропагандою смислів та асоціацій.

Також Олег Березюк розповів про життя і творчість Іллі Рєпіна – українця, який у своїх картинах критикував російську імперськість і прославляв демократичні традиції України. Як відомо, зараз росіяни називають Рєпіна своїм художником, не вдаючись до об’єктивного аналізу його творчості. Лектор висловив переконання, що це є ще одним прикладом політичного шахрайства.

Завершивши аналіз маніпулятивних впливів щодо України та українців в історії, депутат таки наголосив, що упродовж останніх десятиліть наша держава добилася неабияких успіхів на міжнародній арені.

«Рішення про безвіз – це не рішення про візи. Це означає, що Європа зробила те, що мала зробити 100 років тому – визнала Україну частиною демократичного європейського простору. І попри фальшування, нарешті ми досягнули неабиякого успіху на шляху до пошуку й утвердження власної ідентичності», – наголосив Олег Березюк на завершення лекції.

Надалі студенти мали нагоду безпосередньо поспілкуватися і подискутувати із парламентарем.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото