Наукова бібліотека ЛНУ ім. Івана Франка перетворилась на школу книгомагії Буквордс

Учора, 12 травня 2016 року, Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка перетворилася на справжню школу книгомагії – Буквордс. Її студентами стали діти, яких визнано найкращими читачами України. Малеча мала змогу зануритися у світ чарів із чаклунами, магічними істотами та предметами.

«Діти із усієї України, які пройшли різні конкурси, мають нагоду потрапити у магічну школу книгомагії Буквордс. Тут усе відбувається за магічними законами. У нас є чарівні палички, – розповів директор Наукової бібліотеки Василь Кметь. – Чарівна паличка обирає того, хто може відкрити двері чарівної школи, де діти стають студентами. Тут їх зустрічають чарівні сови, містичні равлики. На малечу очікує ціла низка конкурсів і завдань».

За словами Василя Кметя, у Буквордсі все відбувається костюмовано за певним сценарієм: «Дітей розподіляють на чотири гуртожитки. У нас усе, як в історії про Гаррі Поттера, тільки краще. Є свій Дамблдор – Чопекдор, – який очолює цю школу, є і злостивий шкільний сторож Філч, і поважний майстер чарівних паличок Олівандер, і викладач основ бібліомагії та захисту від темних неуцтв Емілія Книгогриз, ельф Добі, а також багато інших вчителів і містичних істот».

Юні книгомаги успішно пройшли церемонію сортування по гуртожитках-командах (Біблірин, Фейріпаф, Містіклов та Адвендор), гідно виконали всі завдання, подолали неуцтва та невігластва, довівши, що вони – завзяті, хоробрі, розумні та кмітливі, а головне – дружні й начитані діти.

Відтак, студенти школи отримали спеціально розроблені дипломи найкращого читача України.  «Їх розробив Дитячий форум, а ми підписували справжнім пером і чорнилом з дотриманням усіх давніх і магічних звичаїв», – розповів директор університетської книгозбірні.

Василь Кметь також додав, що завтра, 14 травня, о 15.00 відбудеться урочисте вручення читацьких сертифікатів бібліотеки: усі студенти школи книгомагії здобудуть статус читачів Наукової бібліотеки Університету.

«Ці сертифікати дають право користуватися нашими фондами, а якщо вони змінять свій статус і стануть студентами, то зможуть безкоштовно обміняти сертифікат на читацький квиток», – розповів Василь Кметь.

Нагадаємо, що «Буквордс-2016» – це спільний проект Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка та Дитячого форуму. Під час заходу відбувається церемонія відзначення найкращих читачів року – переважно школярів 6-7 класів.

«Ми говоримо про книжки, культуру читання. У рамках таких заходів також маємо нагоду розказати дітям про збірки нашої бібліотеки, показати певну тематичну виставку. Це важливий захід для популяризації культури читання, – наголосив Василь Кметь. – Тільки читання ми представляємо в такому незвичному вигляді. Якщо різнопланові аудіовізуальні засоби, як правило, відволікають молоду людину від культури давньої книги, то ми показуємо, що книга – чи паперова, чи пергаментна, чи електронна – це сучасно, модно, правильно, це важливе джерело знань. У такий ігровий спосіб фактично починаємо формування інтелектуального простору наших, можливо, майбутніх студентів, науковців, свідомих, цікавих, багатогранних громадян України».