Науковці Львівського університету взяли участь у Міжнародній конференції з хімії твердого тіла перехідних елементів SCTE 2024

17-21 червня 2024 року в Празі (Чехія) відбулася Міжнародна конференція з хімії твердого тіла перехідних елементів (24 International Conference on Solid Compounds of Transition Elements). Ця конференція є одним із найавторитетніших форумів у галузі хімії та фізики твердого тіла, що кожного разу збирає понад 150 учасників. Науковий захід об’єднав провідних кристалохіміків, матеріалознавців, фізиків, які представляють відомі наукові центри з усього світу. Цього року участь у конференції взяли 159 науковців з 22 країн: Австрії, Алжиру, Великої Британії, Ізраїлю, Індії, Італії, Казахстану, Канади, Нідерландів, Німеччини, Нової Зеландії, Польщі, Португалії, Словаччини, Словенії, США, Тайланду, України, Франції, Чехії, Швейцарії та Японії.

Упродовж п’яти днів учасники виголосили 10 пленарних, 24 запрошені, 59 усних доповідей та презентували 53 постерні повідомлення. Представлені учасниками нові експериментальні результати охоплювали такі прикладні тематики: синтез і характеристика сполук перехідних елементів; термодинаміка, фазові рівноваги, фазові переходи; виробництво та зберігання водню; паливні елементи, термоелектрики, магнетокалорики, каталізатори, магніти, сегнетоелектрики, електричні провідники, включаючи надпровідники, сильнокорельовані системи. Крім цього, низка доповідей стосувалася теоретичних аспектів, зокрема хімічного зв’язку, електронної структури, машинного навчання.

Львівський національний університет імені Івана Франка на конференції в очному форматі був представлений працівницями кафедри неорганічної хімії, доцентками Оксаною Зарембою, Наталією Муць, Світланою Пукас, старшою науковою співробітницею Христиною Міліянчук та аспірантками хімічного факультету Анастасією Бродою, Андріаною Іванушко, Оксаною Каричорт. На конференції вони презентували результати власних експериментальних досліджень, взяли участь у наукових дискусіях, поглиблювали міжнародну співпрацю. Загалом від Львівського університету було подано тези 13 доповідей, серед яких усні та стендові доповіді. Аспірантка Андріана Іванушко нагороджена відзнакою за найкращу стендову доповідь.

У 2022 році Львівський національний університет імені Івана Франка мав честь бути обраним для проведення ювілейної, 25 Конференції, яка відбудеться у 2026 році. Вперше Конференцію було проведено у 1965 році у Франції. З 1965 по 2024 рік Конференцію було організовано 24 рази та відбувалася вона в таких країнах: Австрія, Велика Британія, Іспанія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Франція, Швейцарія та Швеція.

За ініціативою амбасадора Львова, проректора з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, академіка НАН України, професора Романа Гладишевського, який є членом наукового комітету цієї конференції, було представлено детальний план організації ювілейної конференції. Через триваючу війну сьогодні проведення конференції у Львові є неможливим, тому львівські організатори розглядають як локацію конференції Люблін (Польща), враховуючи географічну близькість міст, а також тісну співпрацю між Львівським університетом та Університетом Марії Кюрі-Склодовської в Любліні.