Представники МОН України, вищих навчальних закладів Львівщини і місцевої влади обговорили актуальні питання вищої освіти

1 червня 2017 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась зустріч представників Міністерства освіти і науки України, місцевої влади і керівництва вищих навчальних закладів Львівщини.

Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник, привітавши учасників засідання, наголосив, що у процесі реформування вищої освіти найважливішою є тісна взаємодія між МОН України, вищими навчальними закладами і місцевою владою.

«Ми усі несемо відповідальність за ті зміни, які зараз відбуваються в країні і саме у інтенсивному діалозі ми повинні випрацьовувати найоптимальніші шляхи реформування освітньої і наукової сфери», – зазначив Володимир Петрович.

Заступник міністра світи і науки України Роман Греба зауважив, що часто процес реформ є болісним, але усі зміни й удосконалення системи вищої освіти України спрямовані на підвищення рівня надання освітніх послуг і матимуть позитивні результати у майбутньому.

Надалі учасники зустрічі обговорили актуальні питання вищої освіти, зосередивши увагу на проблемних питаннях і пріоритетах напрямах реформ.

Зокрема, начальник управління з питань державного майна та підприємств МОН України Олена Костенко розповіла про заходи із забезпечення ефективного використання державного майна і державні інвестиції в контексті удосконалення інфраструктури вищих навчальних закладів України.

Директор ДП «Український державний центр міжнародної освіти» МОН України Олена Шаповалова проаналізувала питання залучення іноземних студентів на навчання в Україну і процес інтернаціоналізації вищої освіти.

Директор ДП «Інфоресурс» Оксана Бєлік акцентувала увагу на змінах та перевагах оновленої Єдиної державної електронної бази з питань освіти, а  голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко розповів про пріоритети розвитку фізвиховання у вищих навчальних закладах.

Усі учасники засідання взяли участь в активній дискусії щодо найактуальніших питань удосконалення системи вищої освіти в Україні.