Ректор зустрівся зі старшим політичним радником Гельсінської комісії США Полом Массаро

6 квітня 2023 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав старший політичний радник Гельсінської групи Сполучених Штатів Америки Пол Массаро. Під час перебування в Університеті політичний експерт зустрівся із Ректором  ЛНУ ім. Івана Франка, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником.

Пол Массаро – старший політичний радник Гельсінської комісії США, також відомої як Комісія з безпеки та співпраці в Європі, де його сфера діяльності включає боротьбу з корупцією, права людини, санкції, незаконне фінансування та енергетичну безпеку. Пол Массаро здобув увагу світової спільноти  як один із активних прихильників України у війні проти росії.

Під час розмови з Полом Массаро, на якій також була присутня студентська молодь, Ректор висловив вдячність всьому американському народу за підтримку України у війні, яку розпочала росія. «За останній рік ми по-справжньому відчули вагу допомоги від Сполучених Штатів Америки і щиру прихильність Вашого народу. Військова підтримка – це величезний фактор впливу на перебіг війни, але також  надзвичайно важливо й інше: ми зрозуміли, що українці й американці –  однієї крові, адже маємо спільні цінності: свободу, демократію, готовність боротися за те, у що ми віримо, і чого прагнемо», – підкреслив Володимир Мельник.

Пол Массаро, переповідаючи свої враження від поїздки в Україну зокрема та великого знайомства із українцями за останній рік загалом, зізнався, що він щиро захоплюється нашим народом. «Ви – українці – такі, якими я хотів би щоб був мій народ. Ви – несподіване світло у темряві. Тут, з Вами, я почуваюся більше американцем, ніж в Америці. Так, я погоджуюся, що ми поділяємо найглибші цінності, а ще я зрозумів, що багато Ваших ідей хочу привезти з собою у США, адже ми маємо чого у Вас навчитися. Я переконаний, що світ повинен слухати і чути українців», – зазначив Пол Массаро.

Під час розмови Ректор розповів почесному гостеві про активну волонтерську діяльність Львівського університету, допомогу тимчасово переміщеним особам, а також плідну співпрацю наших студентів із благочинними організаціями та фондами. Окремою темою для розмови стала сучасна діяльність та успіхи Університету, який не припиняє свого поступу в умовах воєнного часу. Так, Ректор закцентував увагу на динамічному розвитку наукових досліджень у Львівському університеті та головних досягненнях як досвідчених вчених, так і молодих фахівців.

Зокрема, Пол Массаро висловив глибоке захоплення активною громадянською позицією студентів Львівського університету, допитливістю та цілеспрямованістю молоді, яка, до слова, й ініціювала візит Пола Массаро до Львівського університету. Відтак, одразу по завершенню розмови з Ректором, старший політичний радник Гельсінської групи США зустрівся зі студентами ЛНУ ім. Івана Франка.