22 лютого 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочала роботу ІІІ Зимова школа з європейських студій (WURCES WINTER SCHOOL)  Центру досконалості імені Жана Моне у рамках реалізації проєкту 599469-EPP-1-2018-1-UA-EPJMO-СоЕ: Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій. Головним завданням школи є ознайомлення студентів та молодих фахівців різних спеціальностей з основними засадами євроінтеграційних процесів.

Керівниця проєкту, завідувачка Центру Оксана Головко-Гавришева привітала учасників Зимової школи, окреслила  цілі і завдання Центру  досконалості імені Жана Моне  та охарактеризувала основні напрями його досліджень та діяльності.

Декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський привітав учасників Зимової школи, наголосивши на внеску випускників факультету у формування сучасних засад євроінтеграційної політики України і відносин України з ЄС.

Декан факультету управління фінансами та бізнесу, професор Андрій Стасишин, вітаючи учасників Зимової школи з різних куточків України, наголосив на значенні економіки для європейської інтеграції.

Катерина Жданова, експертка з комунікацій та програм мобільності Національного Еразмус+ офісу в Україні представила можливості для молоді у рамках програми «Еразмус+», відзначивши провідну роль освіти і науки у підтримці євроінтеграційних ідей.

Упродовж першого дня школи учасники отримали нагоду поміркувати про сучасні інтеграційні процеси у Європі разом з досвідченими експертами – професором, доктором права, завідувачем кафедри міжнародного і європейського права Національного університету «Києво-Могилянська Академія», почесним Президентом Української Асоціації Європейських Студій Романом Петровим та доцентом кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби, старшим науковим співробітником Центру досконалості імені Жана Моне Романом Калитчаком.

Про виклики у відносинах між Україною та ЄС учасники школи мали можливість поспілкуватися з Даніелем Крамером, менеджером з питань торгівлі Департаменту з питань торгівлі та економічного розвитку Представництва ЄС в Україні.

У наступні дні учасники школи отримають змогу ознайомитися із основами права ЄС і особливостями його правової природи, спільними політиками ЄС, економічними аспектами євроінтеграційних процесів, економічними аспектами європейської інтеграції і зовнішньополітичним виміром, а також обговорити особливості співпраці ЄС та України в контексті імплементації Угоди про Асоціацію та реалізації євроінтеграційних прагнень нашої держави.