В Університеті відбулася зустріч-реквієм пам’яті Героя Небесної Сотні Сергія Кемського

23 лютого 2021 року на філософському факультеті відбулася зустріч-реквієм пам’яті Героя Небесної Сотні, випускника Львівського університету Сергія Кемського. Під час події присутні студенти, представники адміністрації Університету та викладачі ще раз пригадали трагічні події лютого 2014 року, коли внаслідок розстрілів на Майдані Незалежності в Києві загинули 107 беззбройних мітингувальників.

Організатори зустрічі відновили в пам’яті присутніх штрихи біографії Сергія Кемського, розповіли про його плани та мрії. Окремими фрагментами розмови стали зворушливі цитати зі спогадів рідних і близьких Героя, а також  його колег та викладачів.

Сергій Кемський здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка у 2005 році. Він народився і виріс у Керчі, закінчив там середню школу і в 1999 році вступив до Львівського університету.

16 лютого 2014 року – тоді Сергій Кемський востаннє бачився з батьками. Він на кілька днів приїхав додому і, як згадує його мама Тамара Гаврилівна, весь вечір не відходив від ноутбука, безперестанку щось друкуючи. Тільки після смерті сина мама зайшла на його Фейсбук-сторінку й дізналася, що в ті дні він написав вірш «Агов, Майдане», в якому висловив своє ставлення до протестного руху. А далі були страшні дні і ночі 18-20 лютого, коли на Майдані майже безперервно тривали бої. Сергій Кемський весь цей час перебував у наметовому містечку, допомагав виносити поранених, аж поки 20 лютого його самого не наздогнала куля снайпера.

Вшановуючи пам’ять Героя, Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник висловив переконання, що подвиг Сергія Кемського та воїнів Небесної Сотні – це не лише свідчення справжнього героїзму, а й вчинок, який визначає модель суспільної поведінки на багато десятиліть вперед.

«Подвиг Сергія Кемського – це той ціннісний генотип духовного творення, який закладає певну модель поведінки. Поведінки, яка резонуватиме з нашою. І це резонування дає нам підставу говорити про ті цінності і цілі, які ми повинні поширювати на інших людей, аби імпульс і духовна наснага, які створив через свій вчинок Сергій Кемський, продовжувалася через нас. Переконаний, що це щеплення генотипу Героя Небесної Сотні Сергія Кемського є можливістю для кожного збільшувати коло тих людей, які формують українську націю і творять Українську Державу», – наголосив Володимир Мельник.

Декан філософського факультету Людмила Рижак зауважила, що Сергій Кемський був не лише талановитим політологом та журналістом, але й поетом. «Вихований батьками-патріотами, філософським факультетом, Університетом і Галичиною загалом, Сергій був дуже чутливим до несправедливості і фальші. Він не міг стояти осторонь Майдану, він жив Майданом! І навіть його останній вірш був присвячений подіям Революції Гідності. Мушу визнати, що ми, українці, заплатили дуже високу ціну за нашу свободу, незалежність та європейський вибір. Але якщо Герої Небесної Сотні житимуть у нашій пам’яті та в наших серцях – вони житимуть вічно», – наголосила Людмила Рижак.

Заступник голови Профкому студентів, переможець другого Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт на здобуття відзнаки імені Сергія Кемського Степан Рішко пригадав, як був на зустрічах, присвячених Героям Небесної Сотні ще другокурсником. «Дуже важливо не зраджувати традиціям і продовжувати щорічно відзначати роковини подій на Майдані. Добре, що зараз в Україні є чимало ініціатив, які допомагають берегти в пам’яті імена людей, які обстояли нашу незалежність», – зазначив Степан Рішко і розповів про участь у конкурсі на здобуття відзнаки імені Сергія Кемського.

Виконувач  обов’язків голови Студентського уряду Олексій Каленіченко висловив тверде переконання, що незабаром академічна спільнота Університету та інші громадяни України будуть присутні на відкритті меморіальної дошки Сергію Кемському у звільненому від російського агресора Криму – на батьківщині Героя. «Від імені того покоління, представники якого не були активними учасниками Революції Гідності в силу своїх дитячих років, того покоління, якому батьки забороняли вмикати телевізор під час розстрілів на Майдані, від імені людей, які навчилися бути українцями, і від свого імені я б хотів подякувати всім Героям Небесної Сотні і особливо – Сергію Кемському. Адже завдяки таким людям твориться політична нація, населення стає громадою, яка бореться не проти чогось, а за щось – за свої цінності та ідеї, за любов», – додав Олексій Каленіченко.

На завершення зустрічі-реквієму студентка філософського факультету Вікторія Турій акапельно виконала тужливу українську народну пісню доби козаччини «Чорна рілля ізорана».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото