Розпочала роботу наукова конференція «Вибрані питання астрономії та астрофізики»

2 жовтня 2018 року на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка розпочала роботу IX наукова конференція «Вибрані питання астрономії та астрофізики», присвячена пам’яті видатного вченого, який своє життя присвятив праці у Львівському університеті, Богдана Бабія.

Розпочав роботу наукового зібрання завідувач кафедри астрофізики Львівського університету Богдан Мелех, який наголосив на важливості традиції проведення конференції та її вагомій ролі у справі поглиблення наукових зв’язків вчених з різних куточків України та із-за кордону. «Наша конференція доводить, що астрофізика – наука, яка немає кордонів і є основою не лише сучасних ґрунтовних знань, а й людських взаємозв’язків», – зазначив Богдан Мелех.

Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, звертаючись до учасників конференції, відзначив необхідність інтенсивної комунікації вчених і формування спільної стратегії наукових досліджень. За словами Ректора, самовіддана праця задля розвитку української науки є одним із основних елементів суспільного життя, який визначає динаміку розвитку всієї країни і дозволяє сподіватися на успішне прийдешнє.

«Ми живемо в інтенсивному і часто неоднозначному світі, де людське прагнення осягнути світ і себе через віру, через опертя на абсолют, яким є Бог,  поєднується з намаганням пізнати незвідане через «відкриту книгу неба» – дослідження космосу. З впевненістю можемо говорити, що астрофізика є тією наукою, яка дозволяє нам осягнути глибину неба і водночас краще зрозуміти свій внутрішній світ і своє призначення у ньому», – зазначив Володимир Мельник.

Також Ректор наголосив на вагомій ролі Богдана Бабія у розвитку українського науки та житті Львівського університету і подякував усім, хто свого часу спільно з професором Іваном Вакарчуком започаткував традицію проведення такої конференції.

На багатих традиціях Львівського університету у галузі природничих і точних наук під час урочистого відкриття конференції акцентував увагу проректор з наукової роботи, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський.

«Фізика – наука динамічна і вона не перестає нас дивувати. Власне фізика та інші природничі і точні науки, демонструючи симбіоз фундаментальних і прикладних досліджень, дають людству основу для розуміння різних процесів і явищ, дозволяють трактувати й осягати нашу дійсність», – наголосив Роман Гладишевський, акцентуючи  також на провідних сучасних дослідженнях в галузі фізики.

Першу доповідь на пленарному засіданні виголосив доцент кафедри програмування Роман Рикалюк. Свій виступ Роман Євстахович присвятив «науковій інтуїції» Богдана Бабія, основним віхам його біографії та ключовим дослідженням відомого вченого.

Надалі учасники пленарного та секційних засідань обговорили найактуальніші питання астрономії та астрофізики, акцентувавши увагу на фізиці Сонця i зір, Сонячно-земних зв’язках i космічній погоді, астрофізиці високих енергій, гравітації i космології, природних та штучних тілах Сонячної системи тощо.

Конференція триватиме до 5 жовтня 2018 року.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото