Шаховий тріумф: команда студентів Львівського університету здобула 10-те місце в міжнародному кубку університетів з шахів

Упродовж 3-4 лютого 2024 року збірна команда Львівського національного університету імені Івана Франка з шахів дебютувала в 4-му щорічному «Kasparov Chess Foundation University Cup». Для нашої команди ця подія була знаменною, адже вперше за всю історію Університету шахісти вибороли право на участь у такому престижному турнірі. Змагання відбувалися в онлайн-форматі. У турнірі взяли участь 117 команд з 80 університетів 25 країн світу.

За підсумками двох ігрових днів університетські шахісти продемонстрували високий рівень майстерності та здобули вражаючі результати:

• 10 місце в загальносвітовому заліку;
  • 3 місце серед європейських команд;
  • 2 місце серед українських команд.

До складу команди увійшли Владислав Базюк (економічний факультет), Владислав Черненко (факультет міжнародних відносин), Роман Чугай (факультет електроніки і комп’ютерних технологій), Назар Мельник  (історичний факультет).

Капітан команди Назар Мельник, поділився своїми враженнями, зазначивши, що такі результати для новоствореної команди були неочікуваними: «Збірна Університету у стартовому списку із 117-ти команд була 15-тою в світі і 6-тою у Європі, що вже було непоганим рейтингом для нас. Однак після двох днів ігор ми набрали 6.5 очок із 9 та розділили 8-12 місце в світі, а за додатковими показниками посіли 10-те місце в світі. Попри те, що команду створили нещодавно і ми зіграли лише один матч з Львівською політехнікою, ми перевершили наше стартове положення у турнірі та показали кращий результат, ніж очікували. Для нас це феноменально – увійти в 10 найкращих команд світу та потрапити в 3-ку найкращих команд Європи».

Для Львівського університету участь у таких змаганнях є надзвичайно важливою, адже це не лише можливість продемонструвати свою майстерність на світовій арені, а й шанс здобути цінний досвід та позмагатися з найсильнішими шахістами з різних країн світу, підвищити свій авторитет та шахове реноме на міжнародному рівні і, звичайно, заохотити молодь до вивчення шахів та розвитку своїх інтелектуальних здібностей.

Висловлюємо щиру подяку учасникам збірної команди Університету за їхню самовідданість, високий рівень майстерності та блискучу перемогу. Вітаємо нашу команду з цим знаменним досягненням та бажаємо їй нових перемог та шахових тріумфів!

Світлини: Franko TV Більше фото