Студенти Львівського університету зібрали чверть мільйона гривень на потреби тактичної медицини

9 лютого 2024 року в Будинку вчених знову зазвучала мелодія вальсу: студенти Львівського національного університету імені Івана Франка відновили традицію проведення благодійної події – Віденського балу. Після чотирирічної перерви університетська молодь організувала благодійний бал задля збору коштів на потреби Збройних сил України. Загалом упродовж події вдалося зібрати 252 500 гривень.

Раніше вишуканий благочинний захід відбувався щорічно, втім пандемія, а потім і повномасштабна війна перервали давню традицію. Востаннє Віденський бал студенти Львівського університету проводили у грудні 2019 році і тоді усі виручені кошти спрямували на допомогу Західноукраїнському дитячому медичному центру.

Тепер, в часі другого року повномасштабної боротьби проти російського агресора, коли українська армія особливо гостро потребує підтримки, Студентський уряд ЛНУ ім. Івана Франка організував Віденський бал для того, щоби зібрати кошти, а згодом передати їх у Благодійний фонд Сергія Притули задля закупівлі елементів тактичної медицини.

Розпочався захід із мелодійного виступу Народного камерного оркестру Університету, після чого до учасників заходу, серед яких були як представники академічної спільноти, так й інші гості, звернувся Ректор Львівського університету Володимир Мельник. «Щиро вітаю усіх, кого зібрала ідея відродження Віденського балу. Сьогодні ми не просто відновлюємо багаторічну традицію, а й декларуємо те, що Львівський університет утверджує незнищимість молодечого українського студентського духу, декларуємо на противагу російському варварству і російській бездуховності. Цей захід підтверджує те, що Україна є, Україна непереможна, а молодь творить наше майбутнє на засадах традицій національної культури і віри у власні сили», – підкреслив Володимир Мельник.

Також учасників заходу привітала голова Студентського уряду Анжеліка Кульчицька: «Наш Віденський бал – це не лише про красиву атмосферу, гарну музику, вишукане вбрання, насамперед це про велику ціль та єдність у бажанні допомогти нашим Збройним силам України, завдяки яким ми сьогодні маємо змогу бути тут. Студентство всіма силами прагне наближати нашу перемогу і саме тому ми бачимо особливий сенс у відродженні  традицій, які  мобілізують ресурси та дозволяють залучити якомога більше людей до фінансової підтримки війська».

Надалі усі присутні мали змогу поринути в атмосферу елегантного дійства, спостерігаючи за граційним вальсом дебютантів, а також і собі спробувавши опанувати бальні па, взявши участь у майстер-класі з вальсу. Також культурна програма передбачала виступи виконавців OKS та IHRYK і танець від студентів Львівського університету.

Важливою частиною Віденського балу став благодійний аукціон, на якому представили два авторських намиста ручної роботи, книгу експрем’єрміністра Великої Британії, Почесного доктора ЛНУ ім. Івана Франка Боріса Джонсона «Фактор Черчилля» з автографом, збірку віршів випускника факультету журналістики Львівського університету, воїна ЗСУ Артура Дроня «Тут були ми» з автографом, книгу Василя Карпюка «Довбуш. Гідність або забуття» із автографом актора Олексія Гнатковського. Серед інших лотів, за які змагалися учасники аукціону, була футболка ФК «Карпати» із підписами гравців команди та головного тренера Мирона Маркевича, гільза від 215 батальйону 125 бригади, худі з підписом Франка Вільде та картина львівського живописця Любомира Медвідя.

Ще одним благодійним елементом заходу стало проведення лотереї, у якій розігрували подарункові сертифікати від українських брендів, аксесуари та смачні подарунки.

Упродовж заходу кожен зміг поринути у незабутню атмосферу класичної музики, різнобарв’я кольорів та відчуття причетності до великої справи.

Світлини: Олега Вівчарика та Ярини Пришляк Більше фото