22 секції і 1941 доповідь: відбулася Звітна наукова конференція Львівського національного університету імені Івана Франка

Упродовж 5-9 лютого 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулися пленарні та секційні засідання Звітної наукової конференції Університету за 2023 рік. Упродовж тижня на усіх факультетах та кафедрах науковці Університету презентували колегам ключові результати своїх досліджень та розробок, а також дискутували щодо перспектив та пріоритетів розвитку науки у 2024 році.

Широкий спектр наукових досліджень вчених Львівського університету охоплював магістральні питання природничо-математичних та соціогуманітарних наук, а доповіді викладачів, дослідників та аспірантів були присвяченні розв’язанню як наукових проблем, так і подоланню суспільних, економічних технологічних, інфраструктурних та інших викликів, які постали перед українським суспільством.

Так, упродовж конференції учасники виголосили 1941 наукову доповідь у таких тематичних секціях: філософські науки (95 доповідей), історичні дослідження (91 доповідь),  філологічні науки (133 доповіді), іноземні мови і світова література (124 доповіді), журналістика (70 доповідей), економічні науки (280 доповідей), управління фінансами та бізнес (96 доповідей), юридичні науки (174 доповіді), міжнародні відносини (82 доповіді), педагогічні науки (113 доповідей), культура і мистецтво (87 доповідей), бібліотекознавство, бібліографія та книгознавство (13 доповідей), біологічні науки (72 доповіді), хімічні науки (61 доповідь), безпека життєдіяльності (4 доповіді), географічні науки (115 доповідей), геологічні науки (38 доповідей), фізика (44 доповіді), астрономія (15 доповідей), електроніка та комп’ютерні технології (73 доповіді), математика та механіка (65 доповідей), прикладна математика та інформатика (96 доповідей).

Як і минулоріч, науковці Університету особливу увагу присвятили подоланню наслідків російської збройної агресії, зміцненню обороноздатності України та розвитку технологічної, гуманітарної та економічної сфер як надійної основи для суспільної консолідації і динамічного розвитку Української Держави після нашої перемоги. Важливо й те, що плідні дискусії, які тривали після кожної наукової доповіді, стимулювали обмін ідеями та сприяли виникненню нових дослідницьких підходів.

Начальник Науково-дослідної частини Університету Іван Куньо розповідає, що упродовж минулого року активна праця науковців Університету, завдяки вагомим дослідницьким результатам, відобразилася також на позиціях ЛНУ ім. Івана Франка у всеукраїнських та міжнародних рейтингах. «Такі конференції відіграють важливу роль у науковому співтоваристві, не лише сприяючи узагальненню наукових досягнень кафедр та підведенню підсумків їхньої діяльності, але й встановленню орієнтирів для майбутніх наукових досліджень. Крім того, ці заходи є можливістю для співпраці та обміну ідеями між науковцями різних спеціалізацій, що сприяє започаткуванню нових напрямів досліджень та розвитку наукового потенціалу Університету. Загалом, консолідована праця колективу має вирішальне значення для підвищення престижу та академічної репутації Університету у науковому світі, що відображається у покращенні його позицій у рейтингах», – розповідає Іван Куньо і додає що минулого року Львівський університет покращив свої позиції серед ЗВО України у низці рейтингів – Консолідованому рейтингу ЗВО України (2 місце), Ukrainian National H-index Ranking 2023 (3 місце), ТОП-200 Україна (5 місце), Scopus (3 місце), Webometrics Ranking of World Universities 2023 (9 місце). Також Університету увійшов у п’ятірку лідерів серед українських ЗВО за новим рейтингом QS World University Rankings: Europe 2024.

Проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський акцентує, що упродовж 2023 року, всупереч викликам повномасштабної війни, у Львівському університеті відбулися 84 наукові конференції, з них 53 – міжнародні. У наукових форумах взяли участь сотні вчених як ЛНУ ім. Івана Франка, так й інших провідних наукових установ України та світу.

«Незважаючи на намагання російського агресора позбавити нас майбутнього, вчені Університету своєю науковою, зокрема конференційною, активністю доводять – після перемоги ми зможемо відновити науковий, освітній, економічний і суспільний потенціал України. І саме зараз вкрай важливо залучати в середовище наукових дискусій все більше українських та іноземних вчених, а також фахівців-практиків, представників бізнесу і військових задля вирішення нагальних для кожного з нас проблем – безпекових, енергетичних, технологічних, екологічних, економічних та суспільних», – розповідає Роман Гладишевський.

Додамо, що у 2024 році у Львівському університеті вже заплановано 81 конференцію, з яких – 43 міжнародні. Така активність сприятиме гідній презентації наукових напрацювань вчених Університету та завдяки ґрунтовним дискусіям динамізуватиме вкрай важливі для України та світу наукові дослідження та інноваційні розробки.

Світлини: Олега Вівчарика, Юлії Гриценко, Вероніки Циганчук та факультетів Більше фото