Спільнота географічного факультету ініціювала висадження лісу на Львівщині

20 квітня 2023 року студенти і працівники географічного факультету та адміністрація Львівського національного університету імені Івана Франка висадили понад 4 000 саджанців дерев на Жовківщині (Львівська область). Акцію з озеленення присвятили відзначенню 140-річчя географії у Львівському університеті, а відбувалася вона на території В’язівського лісництва.

Перед початком акції до присутніх звернувся декан географічного факультету Володимир Біланюк. «Ми сьогодні робимо дві важливі справи: з одного боку вшановуємо історію географії у Львівському університеті та усіх постатей, які упродовж 140 років розвивали українську науку про Землю, а з іншого – висаджуючи дерева, робимо свій внесок у майбутнє нашого рідного краю, як мінімум на 140 років», – акцентував Володимир Біланюк.

Підтримав ініціативу університетських географів Ректор Львівського університету Володимир Мельник. «Університет тоді претендує на звання класичного, коли в ньому вивчають географію – світоглядну фундаментальну науку про Землю. Сьогоднішня акція студентів і працівників географічного факультету і справді націлена у майбутнє. Не словом, а ділом нашим колегам вдалося зробити свій скромний внесок у розвиток та розквіт України. Вірю, що такі добрі акції організовуватимемо і надалі, адже сила Університету полягає у тому, що він не занурений у себе, а відкритий для світу», – підкреслив Володимир Петрович.

Варто зазначити, що акція з озеленення Львівщини відбувалася за сприяння Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної військової адміністрації. Тож до університетської спільноти також звернувся начальник Відділу природоохоронних ресурсів Володимир Діяк. «Насамперед вітаю географічну спільноту ЛНУ ім. Івана Франка зі знаковим 140-річним ювілеєм. Сьогодні мені надзвичайно приємно бачити, що до такої важливої акції з озеленення Львівщини долучилася університетська молодь, тож я щиро вірю, що усі саджанці, які ми сьогодні посадимо, приживуться і наш ліс ростиме та розвиватиметься», – зазначив Володимир Діяк.

Процес садівництва лісу відбувався під керівництвом в.о. головного лісничого філії «Львівське лісове господарство» ДП «Ліси України» Андрія Булика та лісничого В’язівського лісництва Степана Сохацького, які розповіли про правильну технологію посадки дерев та подякували університетській спільноту за ініціативу озеленити рідний край.

У процесі висадження лісу учасники акції використовували саджанці зі закритою кореневою системою, приживленість яких є майже стовідсотковою. Крім того, закрита коренева система саджанців, дозволяла учасникам акції використовувати спеціальні пристрої для пришвидшення роботи. Загалом студенти та працівники Університету висадили 4080 дерев на 1,2 гектарах лісу в урочищі Туринка В’язівського лісгоспу. 80% посадки складає сосна звичайна, 20% – дуб звичайний, також на ділянці вкрапленнями посадили ялину та модрину європейську.

На переконання ініціаторів акції, ділянка лісу, висаджена університетською спільнотою, не лише має позитивний вплив на екосистему, а й сприятиме формуванню екологічної свідомості у молоді. Адже ліс ще довго нагадуватиме прийдешнім поколінням, що любов до природи повинна бути дієвою.