Стартувала ХХV Всеукраїнська студентсько-аспірантська наукова конференція «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії, географічної освіти, екології, туризму та сфери гостинності в Україні»

9 травня 2024 року на географічному факультеті Львівського університету розпочала роботу ХХV Всеукраїнська студентсько-аспірантська наукова конференція «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії, географічної освіти, екології, туризму та сфери гостинності в Україні». До участі у науковому форумі зголосилися студенти, аспіранти та молоді вчені з різних куточків України.

Захід розпочали з хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять Захисників і Захисниць України та всіх, хто постраждав внаслідок російсько-української війни.

Під час відкриття конференції її учасників привітав проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Львівський університет є одним із провідних осередків підготовки висококваліфікованих фахівців географії в Україні завдяки визнаним науковим школам, досвідченому кадровому потенціалу і тяглості традицій. Я радий, що сьогодні тут зібралося чимало учасників і в програмі є велика кількість дослідників, які перебувають на початку своєї професійної кар’єри. Це свідчить про те, що ми можемо з оптимізмом дивитися на продовження досліджень в галузі географії, як у Львові, так і в Україні загалом, – зазначив Роман Євгенович. – Сьогодення ставить перед наукою, перед вченими-географами нові виклики. Воєнні реалії, зокрема, підрив дамби Каховської ГЕС поставили нас перед загрозою безпрецедентного екоциду після руйнівного вторгнення агресора. Руйнування зазнає довкілля, ліси, ґрунти, води, повітря. Відтак заходи для відновлення екосистеми набирають дуже великої ваги. Це нові виклики перед географією, зокрема, й економічною географією. Безумовно, для підготовки фахівців необхідні нові методи і підходи в географічній освіті, спрямовані на виклики сьогодення. Ми віримо, що після перемоги світ заново відкриє для себе Україну».

Слова вітання присутнім адресував декан географічного факультету Володимир Біланюк.

«Наша ювілейна конференція згуртувала учасників не лише зі Львова, а й з Івано-Франківська, Ужгорода, Тернополя, Києва та інших міст України», – констатував Володимир Іванович і розповів колегам та молодим науковцям про здобутки й перемоги спільноти географічного факультету. «І студентське життя, і студентська наукова робота на факультеті, і приклад наших науковців, Ваших вчителів, Ваших наставників говорять про те, що ми повинні рухатися далі, ми повинні більше працювати задля наближення перемоги України. Нехай це будуть невеличкі публікації, адже з чогось треба починати. Пам’ятайте, що всі відомі професори також починали з невеличких публікацій, з невеличких текстів», – додав Володимир Іванович і побажав учасників плідної роботи  й цікавих доповідей.

Учасників заходу привітала також завідувачка кафедри туризму, професорка Марта Мальська: «Сьогоднішня конференція є настільки приємною, наскільки гарний і світлий сьогодні день напередодні Дня Матері. Від усіх матерів, від усіх бабусів вітаю Вас із тим, що Ви народжуєтеся як науковці. Дай Вам Боже, щоб з такої нашої маленької конференції виростали великі наукові форуми, які прославляють наш Університет і нашу Україну»

Впродовж пленарного засідання учасники конференції презентували наукові доповіді, присвячені актуальним проблемам географії та географічної освіти. Йшлося, зокрема, про трансформації міського простору Львова, пов’язані з реалізацією проєктів Європейської комісії, особливості організації самодіяльних подорожей в умовах війни до місць із підвищеною небезпекою, використання ГІС для управління водними ресурсами на прикладі суббасейну Західного Бугу.

Опісля пленарного засідання конференція продовжить роботу у п’яти секціях –  «Географія», «Географічна освіта», «Екологія та раціональне природокористування»,  «Туризм» та «Сфера послуг». В межах секційних засідань учасники говоритимуть про моніторинг та охорону ґрунтів у Львівській області, 3D-картографування урбанізованих територій, цифровізацію маршрутів громадського транспорту в містах України, вивчення глобальної проблеми війни і миру в середній школі у курсі «географія», ігрові методики навчання в середній школі. Окрім того, йтиметься про перспективи та стратегії розвитку кінотуризму в Україні, вплив екскурсій на збереження та розвиток історичної частини міста Львова, перспективи розвитку гастрономічного туризму, фермерські господарства Львівської області як пріоритетні напрями розвитку сільського туризму, готельний бізнес України в умовах війни, запровадження штучного інтелекту та роботів у ресторанне господарство. У програмі конференції задекларовано також такі суспільно важливі питання, як проблеми і перспективи розвитку відновлювальної енергетики, економічні наслідки техногенної аварії на Каховській ГЕС.

Зазначимо, що ХХV Всеукраїнська студентсько-аспірантська наукова конференція «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії, географічної освіти, екології, туризму та сфери гостинності в Україні» триватиме упродовж 9-10 травня. З програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото