Стартувала V Міжнародна науково-практична конференція  «Геотуризм: практика і досвід»

20 жовтня 2022 року розпочала роботу V Міжнародна науково-практична конференція «Геотуризм: практика і досвід». Організатори наукового форуму – геологічний та географічний факультети Львівського національного університету імені Івана Франка. Конференція відбувається у змішаному форматі – наживо учасники зібралися у Науковій бібліотеці Львівського університету, тоді як дистанційно науковці долучаються за допомогою платформи ZOOM.

Відкрила конференцію завідувачка Мінералогічного музею Львівського університету Альбертина Бучинська. «Дуже приємно бачити сьогодні знайомі обличчя дослідників проблем геотуризму, адже це вже п’ята наша міжнародна конференція. Водночас надзвичайно рада бачити й нових учасників, які долучилися до нашої роботи. Незважаючи на важкий час, у який зараз живемо, ми маємо можливість збиратися й обговорювати актуальні проблеми», – зазначила Альбертина Володимирівна і побажала учасникам плідної роботи.

Під час відкриття наукового зібрання учасників привітав заступник декана геологічного факультету з наукової і навчально-виховної роботи Олександр Костюк. «Приємно, що незважаючи на різні труднощі, нам вдалося цьогоріч зібратися вп’яте. Сьогодні, використовуючи сучасні технології, ми маємо нагоду проводити конференцію у змішаному форматі. Сподіваюся, що такий формат не стане перешкодою для того, щоб обмінюватися знаннями й досвідом. Завдяки таким заходам ми можемо дізнаватися про міжнародний досвід з охорони й використання геоспадщини України та Східної Європи, особливості розвитку геоосвіти регіонів, які мають геоспадщину. Тож нехай час, проведений тут, дозволить нам збагатитися інтелектуально і навчитися чогось нового», – зазначив Олександр Володимирович.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся також заступник декана географічного факультету з наукової і навчально-виховної роботи Євген Тиханович. «Надзвичайно широкою є географія учасників конференції – від Сум до Львова, від Одеси до Києва. Сьогодні представлено велику кількість національних університетів. Приємно й те, що на нашу конференцію відгукнулися не лише університети та навчальні заклади, а й наукові установи, які несуть власне прикладну складову геотуризму для того, аби ми побачили наскільки важливою є ця складова для продовження наших досліджень», – наголосив Євген Євгенійович.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі пленарного засідання, де учасники презентували наукові доповіді та мали можливість поділитися міркуваннями щодо актуальних проблем геотуризму. Під час пленарного засідання представили дві наукові доповіді, у яких йшлося, зокрема, про основні підходи й моделі геопарків та урбаністичні фосилії Львова. По завершенню пленарного засідання для учасників форуму провели пізнавальну екскурсію Науковою бібліотекою Львівського національного університету імені Івана Франка.

Міжнародна науково-практична конференція «Геотуризм: практика і досвід» триватиме у Львівському університеті упродовж 20-22 жовтня 2022 року у декількох локаціях, серед яких Наукова бібліотека і геологічний факультет, зокрема й Мінералогічний музей.

Відповідно до програми заходу, в рамках роботи конференції її учасники обгорять важливі й актуальні питання, пов’язані із геотуризмом. Заплановано, зокрема, доповіді, присвячені питанням змісту геологічних екскурсій, геотуристичної складової в геокешингу, перспективам геотуристичного використання пам’яток неживої природи, геотуристичного потенціалу Українського Полісся і його основних складових, геотуристичних об’єктів вздовж найвищих трас Карпат, вивезення та ввезення знахідок палеонтологічними туристами. У програмі анонсовано також доповідь про місце наукового об’єкта національного надбання «Колекції фосилій рослинних і тваринних решток Палеонтологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка» у мережі геологічної спадщини України та світу.

Завершити конференцію планують геотуристичними екскурсіями Львовом.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото