Стартував цикл семінарів-тренінгів, присвячених безпечному та здоровому робочому середовищу в умовах воєнного стану

22 квітня 2024 року в межах проведення Тижня охорони праці у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочався цикл семінарів-тренінгів «Безпечне та здорове робоче середовище в умовах воєнного стану». Організатори навчання – Первинна профспілкова організація працівників Університету, Український центр соціально-правових досліджень, відділ пожежної безпеки та цивільного захисту Університету, відділ охорони праці, кафедра мікробіології, кафедра безпеки життєдіяльності ЛНУ ім. Івана Франка та Медичний фаховий коледж Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. До участі у навчанні зголосилися майже 250 осіб.

Під час відкриття учасників навчання привітали проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку, професор Володимир Качмар, заступниця голови Первинної профспілкової організації працівників Університету Юлія Гриценко та професор кафедри соціального права, юрисконсульт профкому Володимир Бурак.

Цикл зустрічей розпочався із семінару «Необхідність і небезпека використання дезінфектантів та антибіотичних препаратів», який провела завідувачка кафедри мікробіології Львівського університету, професорка Світлана Гнатуш. У своєму виступі Світлана Олексіївна розповіла про те, що таке дезінфекція, які її види, коли проводять дезінфекційні заходи та які методи при цьому використовують. Разом з тим спікерка акцентувала на тому, які дезінфектанти найпоширеніші, розповіла про стійкість мікроорганізмів до дезінфектантів та антибіотикорезистентність як глобальну проблему людства.

Додамо, що відповідне навчання триватиме упродовж 22-26 квітня 2024 року в очному та дистанційному форматах (дистанційно – за допомогою Microsoft Teams). В межах курсу учасники опрацюють актуальні теми такі, як сучасні проблеми чистоти повітря у приміщеннях, дії працівників і здобувачів освіти у випадках оголошення повітряної тривоги та при замінуванні, порядок надання першої домедичної допомоги, психосоціальна підтримка на робочому місці, ІПСО, як зброя масового ураження. Окрім того, за підсумками роботи відбудеться панельна дискусія «Безпека та здоров’я працівників в умовах воєнного стану». По завершенні навчання кожен учасник отримає сертифікат, що підтверджує успішне завершення навчання, обсягом 30 годин (1 кредит ЄКТС).

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото