Студенти Львівського університету активно долучаються до плетіння маскувальних сіток

В час коли країну охопила війна, кожен свідомий громадянин намагається бути корисним і допомогти Збройним силам України перемогти ворога. Так, студенти Львівського університету не залишилися осторонь і беруть активну участь у волонтерській діяльності, зокрема – плетуть маскувальні сітки на потреби захисників України.

Ідею плетіння маскувальних сіток для військовослужбовців запропонували члени штабу швидкого реагування – організована група студентів, що об’єдналась заради безпеки мешканців гуртожитку. Студенти швидко підхопили ініціативу.

«24 лютого вечері зідзвонились з волонтерами, щоб вони надали матеріал (сітки та тканини). Хлопці та дівчата почали збирати каркаси з підручних матеріалів. 25-го зранку вже були готові і відправлені перші маскувальні сітки. Ще більша студентська громада доєдналась до роботи на 2 день. Ми регулярно контактуємо з волонтерами Львова щодо доставки тканини та сіток», – розповідає Юлія, голова профбюро факультету педагогічної освіти.

Загалом до роботи долучається молодь з факультету культури і мистецтв, іноземних мов, юридичного, хімічного, історичного, філософського факультетів та студенти механіко-математичного, географічного, філологічного факультетів та  факультету прикладної математики,  факультету педагогічної освіти.

Голова профбюро факультету педагогічної освіти Юля зазначає, що лише з одного пункту плетіння волонтери «вчора віддали 15 готових маскувальних сіток». Проте студенти наголошують, що кожного дня кількість сплетених маскувальних сіток є іншою, адже самі сітки теж різняться за розміром.

В перші дні роботи тканину для вплітання у сітки знайти було нелегко. Як розповідає одна із координаторок процесу студентка Еля, люди приносили тканину самі, а також студенти намагалися налагодити роботу із секонд-хендами. «Тепер до нас звернулися декілька великих ткацьких компаній із пропозицією надавати необхідні для роботи матеріали. Тож проблем із тканиною для маскувальних сіток більше немає. Натомість ми зрозуміли, що бракує самих сіток – основ. Купувати їх виявилось дорого, тож вирішили плести самі – з джгутових ниток», – пояснює Еля.

Ініціатива швидко поширюється на інших студентів, які теж починають організовувати роботу у доступних їм приміщеннях. На допомогу студентам звідусіль приходять небайдужі люди. За словами Елі: «сьогодні було понад 100 охочих плести маскувальні сітки. А ті, кому вже не знайшлося роботи, намагаються принаймні нагодувати волонтерів. Робота йде злагоджено!»

Більше фото