Студенти Львівського університету взяли участь у семінарі “Поширення світового досвіду застосування цифрових фінансових послуг (стан і стратегія розвитку України)”

У рамках реалізації проекту «Міжнародні партнерства заради стабільності фінансового сектору», який є програмою міжнародної технічної допомоги, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), представники Агентства та фахівці в галузі платіжних систем 18 листопада 2016 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка провели семінар “Поширення світового досвіду застосування цифрових фінансових послуг (стан і стратегія розвитку України)” для студентів і викладачів економічного профілю.

Одним із завдань проекту є популяризація в Україні цифрових фінансових технологій та інновацій у сфері фінансів. У семінарі взяли участь радники з питань цифрових фінансових послуг Маліт Гунасекара та Любов Сергеєва, аналітик Юлія Єгорова, регіональний менеджер (Україна, Грузія, Вірменія) Дмитро Крепак, генеральний директор та співзасновник PayForce Іван Істомін та старший менеджер компанії KPMG Ukraine Максим Войтеховський.

За словами організаторів, мета семінару – аналіз тенденції впровадження цифрових фінансових послуг у світі й окреслення перспектив їхньої реалізації в Україні.

«Технологічні досягнення, які відбулися протягом останніх десятиліть, різко змінили наш світ, – зазначив у вітальному слові проректор з наукової роботи Львівського університету Роман Гладишевський. – Комп’ютери й Інтернет захопили наше життя в усіх сферах. Доступ до астрономічної кількості даних і миттєвих повідомлень забезпечив не тільки нові інструменти та можливості, але й встановив певні вимоги абсолютно нового підходу до навколишнього середовища для того, аби адаптувати суспільство до сучасності, але водночас уявити та створити суспільство майбутнього».

Проректор наголосив на важливості оцифрування інформації та зауважив, що фінансові послуги і страхування історично були високоцифровою сферою, що зумовило швидкі темпи розвитку фінансової глобалізації.

«Оцифровані фінансові послуги сьогодні стали пріоритетними для компаній, і відповідно ринок надав їм передові цифрові можливості. Оцифрування стало чимось більшим, ніж проста автоматизація, адже включає отримання, переробку і роботу великих обсягів інформації. А відтак, компанії прагнуть працювати з таким видом даних, оскільки це спрощує співпрацю з клієнтами, постачальниками, провайдерами послуг і ринком зокрема», – вважає професор Роман Гладишевський.

Під час семінару йшлося про світові тренди цифрових фінансових послуг, прикладів старт-апів Фінтеха – заходу для старт-апів у сфері фінансових сервісів і технологій, інвесторів, банків і технологічних компаній, а також проаналізували досягнуті й очікувані результати від найкращих випадків імплементації технологій та інновацій, тощо. Зокрема, учасники заходу закцентували увагу на світових тенденціях цифрових фінансових послуг. Про це йшлося у доповіді радника з питань цифрових фінансових послуг Маліта Гунасекари. Експерт зі Шрі-Ланки зазначив, що «в Україні сьогодні є всі можливості для імплементації цифрових банківських послуг, втім потрібна співпраця із Національним банком України та забезпечення поінформованості зацікавлених осіб».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото