Студенти Львівського університету зустрілися із Захисниками України

7 листопада 2023 року на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч військовослужбовця, старшого лейтенанта 68-мої окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, випускника географічного факультету Юрія Черевка зі студентами та викладачами. Захід відбувся також за участі військовослужбовця 53 окремого стрілецького батальйону Збройних Сил України, випускника географічного факультету Сергія Хараху та декана Володимира Біланюка.

Розпочинаючи зустріч, до усіх присутніх звернувся декан географічного факультету Володимир Біланюк, який насамперед зазначив, що завдяки зусиллям Збройних Сил України та Божому захисту є можливість жити у мирному Львові, насолоджуватись кожним днем, навчатися і працювати в Україні.

Володимир Іванович коротко розповів студентам про корифеїв географічної науки, які мали надзвичайно високі досягнення в Україні й наголосив, що вся спільнота географічного факультету повинна гордитися тим, що сьогодні також має не лише своїх талановитих науковців, але й Героїв, які безстрашно віддали своє життя заради миру в Україні. «Насамперед, вшануймо пам’ять нашого студента Ігоря Костенка, який трагічно загинув на Майдані Незалежності у Києві під час Революції Гідності за наше майбутнє. Також важливо щодня пам’ятати, що вже 13 наших географів віддали життя, захищаючи нас від ворога, серед яких – студент Дмитро Пащук, викладач Михайло Гамкало та випускник Мар’ян Головатий. Окрім того, щодня гинуть не лише військовослужбовці  Збройних Сил України, але й працівники Служби безпеки України, Державної служби із надзвичайних ситуацій та інших структур», ‒ зазначив Володимир Біланюк і закликав усіх присутніх вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Надалі Володимир Іванович розповів усім присутнім про активну участь географічного факультету Львівського університету у волонтерських ініціативах з допомоги Збройним Силам України. Також, за словами декана, академічна спільнота географічного факультету запропонувала започаткувати державну відзнаку для жінок-Захисниць імені першої у світі жінки офіцера, студентки філософського факультету, докторки філософії в галузі географії й історії, викладачки географічного факультету Олени Степанів.

Після цього до усіх присутніх звернувся старший лейтенант 68-мої окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, випускник географічного факультету Юрій Черевко. «Так склалося, що ми знову стикнулися з ворогом і змушені вкотре зі зброєю в руках захищатися. Я завжди мотивую своїх бійців: ми стоїмо за Україну, її незалежність, боремося, щоб вижити і не допустити ворога до своїх осель, до наших рідних і близьких. Однак, насправді, з цих маленьких і дрібних пріоритетів складається наша велика держава. Вони є складовими нашої незалежності, і ми не маємо куди відступати чи здатися. А відтак нам, простим людям, потрібно передусім відстояти славу нашої держави, свої здобутки і самих себе, незважаючи на політику», ‒ розпочав зустріч Юрій Черевко.

Захисник коротко розповів присутнім про своє навчання у Львівському університеті, зазначивши, що студентські роки були одними з найкращих у житті й висловив гордість бути випускником географічного факультету. Юрій Черевко також додав, що розумні, освічені люди, фахівці у своїй сфері, які можуть взяти на себе відповідальність в силу своїх знань, є всюди цінні, і з ними завжди приємно мати справу. До слова, знання географії на передовій допомагає зрозуміти звідки прийшов ворог, визначити напрямок вітру, щоб взяти поправку при стрільбі тощо.

Міркуючи про поняття війни і природне відчуття страху серед бійців, Юрій Черевко запевнив, що війна – це завжди небезпека і, водночас, математика і статистика. «Страх мобілізовує і допомагає у протистоянні з ворогом, однак війна також ‒ це робота, яку треба щодня виконувати і вирішувати завдання. Ми повинні відкидати сентименти, і часто навіть не оплакуємо наших побратимів, адже нам не можна піддаватися емоціям. Щиро віримо, що завтра настане новий день, і знову потрібно працювати ‒ відкидати і виганяти ворога з нашої землі, бо інакше війна буде продовжуватися дуже довго. На передовій ми вдячні за кожен прожитий день і щиро радіємо, коли всі бійці на місці – живі і здорові».

Звертаючись до студентів, Юрій Черевко наголосив, що на Сході України, борючись із ворогом, є надія, що молодь будете жити в іншій державі: будуватиме нові соціальні відносини, втілювати нові ідеї в життя, робити нові винаходи, створювати тенденції. «Тому не забувайте в процесі навчання, що хтось вам подарував можливість жити і працювати ціною власного життя і своєї крові. На передовій є молоді хлопці, віком 20+, які відчайдушно працюють, воюють, і не мають жодного сумніву, чи потрібно нас захищати. І жертви, які, на жаль, є на війні – не марні. Попри втрати, яких ми зазнаємо,  ми завжди зупиняємо ворога, відкидаємо, знищуємо. Жертвуючи своє життя, Захисники  приносять вагомий результат із поля бою, який допомагає вистояти і рухатись вперед», ‒ запевнив Юрій Черевко.

Під час зустрічі з географами, військовослужбовець коротко розповів присутнім про людей, які воюють із ним у батальйоні, відзначив їхню непересічність і талановитість у будь-якій справі. «У нашому батальйоні – надзвичайні люди  найрізноманітніших професій. Усі сумлінно працюють і добре себе проявили. На полі бою вони роблять просто неймовірні речі, блискуче виконують бойові завдання. А відтак, ми робимо усе можливе, аби ця війна закінчилася перемогою. Однак, гарантувати, що все завершиться на нашому поколінні, ми не можемо. Тому, не відкидайте власної фізичної й інтелектуальної  підготовки, не нехтуйте тактичною медициною, адже вона рятує життя. Навчайтеся і готуйтеся до охорони й оборони Батьківщини і себе. Робіть ставку на інтелект, який на війні дуже багато значить – розумна людина думає і міркує, як перемогти», ‒ висловив переконання Юрій Черевко.

На зустрічі Захисник також розповів присутнім про перший бойовий досвід 420 окремого батальйону у складі окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша під Бахмутом, а також про особливості військової тактики, зокрема, облаштування окопів та інших оборонних споруд, які рятують життя.

Під час заходу військовий порушив питання віри і захисту на війні, адже, за його словами, дуже багато надзвичайних речей, які відбуваються на фронті, можна пояснити тільки Божою допомогою. «Найкращий захист – це молитва. З досвіду скажу – при шаленій інтенсивності обстрілів розумієш, що якась сила тебе оберігає. Якби не було Божого захисту, то вже не було б кому там стояти. Тому, не нехтуйте молитвою за наших воїнів на фронті, і за тих, хто вже на небі», ‒ закликав студентів Юрій Черевко.

До слова, під час зустрічі спільнота географічного факультету подарувала Захиснику ексклюзивну ікону художника та іконописця Лева Скопа, висловивши надію, що зображення Божої Матері стане ще одним оберегом для військового.

Підсумовуючи, Юрій Черевко також відзначив, що на війні завжди потрібно критично оцінювати ситуацію і не можна недооцінювати ворога, адже це, за його словами, перший крок до поразки. «Українці не люблять воювати і часто навіть вагаються чи відкривати вогонь. Натомість, ворог – підступний і підлий, ні на мить не сумнівається у тому, що робить. У такому випадку українська м’якість, доброта, щирість, любов і віра стають на заваді. Тому, потрібно пересилити себе і виховати в собі воїна», ‒ наголосив Захисник.

На зустріч зі студентами та викладачами географічного факультету також завітав військовослужбовець, заступник директора Класичної гімназії при Львівському національному університеті імені Івана Франка у довоєнний час, випускник цього факультету Сергій Хараху. Звертаючись до студентів, Захисник також наголосив на важливості знань та інтелектуальних здібностей, особливо під час війни.

Також, за словами Сергія Хараху, війна залишає колосальний об’єм роботи для географів та екологів, адже щодня відбувається нищення довкілля та забруднення середовища через воєнні дії. Міркуючи про важливість вищої освіти, Захисник  відзначив, що особливо важливо, попри фахові знання, розвинути вміння комунікувати зі значною кількістю людей.

Сергій Хараху також розповів студентам випадок, коли знання географії можуть врятувати життя бійця на фронті. Натомість, українські воїни, які потрапляли в полон, будучи чудовими фахівцями, там підтримували своїх побратимів – викладали їм англійську мову чи гру в шахи. Таким чином, військові, які мали високий рівень освіченості, «витягували» своїх побратимів у складних ситуаціях. Також варто відзначити, що українці набагато релігійніші від противника. Однак, які б ми не були моральні, варто завжди знати, що є ворожа сусідня країна, і це споконвічна територія, яка нам загрожуватиме і проти яко треба боротися», ‒ наголосив Сергій Хараху.

Завершуючи зустріч зі студентами, військовий висловив переконання, що всі війни виграються біля шкільних дошок. «Крапку у перемозі України в цій війні поставить освічена молодь, адже той рівень освіти, який ви здобудете у Львівському університеті, дозволить далеко просунутись вперед, не давши ворогу жодного шансу перемогти нашу високоінтелектуальну націю», ‒ впевнений Сергій Хараху.

 

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото