Студенти Природничого коледжу обговорили проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні

6 грудня 2018 року студенти Природничого коледжу Львівського університету зустрілися з лікарем-епідеміологом Львівського обласного центру громадського здоров’я Андрієм Сороколітом, щоб обговорити тему «ВІЛ/СНІД як одна з найважливіших проблем сучасності».

Андрій Любомирович наголосив, що Україна віднесена ВООЗ до групи країн з концентрованою епідемією ВІЛ/СНІДу. «Особливість епідемії ВІЛ-інфекції на нинішньому етапі, – наголосив лікар, – зростання випадків туберкульозу (ТБ) серед вперше зареєстрованих ВІЛ-позитивних осіб та високий рівень смертності серед пацієнтів з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ. Україна є одним із лідерів у європейському регіоні (після Росії) за темпами поширення епідемії: за оціночними даними, в нашій державі близько 243 тисяч громадян мають ВІЛ-позитивний статус. Під медичним наглядом, зумовленим ВІЛ-інфекцією, перебуває 0,53% населення країни у віковій групі 15-49 років».

За словами Андрія Сороколіта, продовжується зростання темпів поширення ВІЛ-інфекції. Так, за 9 місяців 2018 року під медичне спостереження було взято 365 осіб із вперше встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції (14,5 випадки на 100 тис. населення) проти 331 особи за 9 місяців 2017 року. Турбує те, що із 196 випадків СНІДу, зареєстрованих цього року, 149 особам було одночасно встановлено діагнози ВІЛ-інфекції та СНІДу, що складає 76,0% від загальної кількості нових випадків СНІДу.

Станом на 1 жовтня 2018 року на Львівщині під медичним спостереженням перебувало 3703 ВІЛ-позитивних. Із них 1269 осіб (50,5 випадки на 100 тисяч населення) – хворі на СНІД. Поширеність захворювання на ВІЛ-інфекцію у Львівській області становить 147,5 випадків на 100 тис. населення (це в 2,3 рази нижче, ніж середньоукраїнський показник – 340,14 випадків станом на 1 липня 2018 року).

Для Львівщини характерна висока територіальна нерівномірність поширення ВІЛ-інфекції – це переважно «міське» захворювання. Зокрема, показники таких міст, як Червоноград, Борислав, Львів, Стрий, Дрогобич і Самбір суттєво перевищують загальнообласний рівень (нагадаємо, це 147,5 випадків на 100 тис. населення).