Дисертант

Квак Світлана Анатоліївна

Тема

Економічний механізм стимулювання інноваційної діяльності промислових підприємств України

Дата захисту

29.09.2020

Місце праці

Львівський національний університет імені Івана Франка

Науковий керівник

Доктор економічних наук, професор, професор кафедри статистики Гринькевич Ольга Степанівна

Кафедра, де виконана дисертація

Анотація

Дисертація присвячена вирішенню науково-практичного завдання щодо обґрунтування теоретичних положень і практичних рекомендацій з удосконалення економічного механізму стимулювання інноваційної діяльності промислових підприємств України.

У роботі поглиблено розуміння сутності інноваційної діяльності, інноваційного підприємства, економічного механізму їхнього стимулювання у промисловості, систематизовано нормативно-правові акти, вдосконалено інформаційне забезпечення економічного механізму стимулювання інноваційної діяльності. Висвітлено джерела фінансування та види інноваційної активності промислових підприємств України в контексті ефективності їхнього економічного стимулювання, виявлено взаємозв’язок витрат на інновації та рівня доступу підприємств до кредитних ресурсів. Визначено тенденції формування інноваційної інфраструктури в Україні, з’ясовано передумови та особливості успішного функціонування вітчизняних промислових кластерів з урахуванням імплементації зарубіжного досвіду.

Розроблено науково-методичний підхід, який забезпечує формування матриці стратегій інноваційного розвитку підприємств за видами економічної  діяльності, що ґрунтується на діагностиці їхнього сукупного потенціалу та рівня його реалізації в інноваційній сфері. Реалізовано ідею кластерної моделі стимулювання розвитку інноваційної інфраструктури промисловості на прикладі створення міжрегіонального українсько-польського кластера «Надбужжя». Виконано моделювання вибору інноваційної стратегії для суб’єктів промисловості на підставі індикаторів їхньої інвестиційної привабливості та інноваційного потенціалу. Обґрунтовано рекомендації щодо реалізації запропонованих стратегій з урахуванням податкових стимулів і пріоритетних напрямів розвитку інноваційної сфери України.

Ключові слова: економічний механізм, інноваційна діяльність, інноваційне підприємство, промислові підприємства, стимулювання, стратегія інноваційного розвитку.

Опоненти

Офіційний опонент:Доктор економічних наук, професор Алєксєєв Ігор Валентинович, Національний університет «Львівська політехніка», завідувач кафедри фінансівЗавантажити відгук

Офіційний опонент:Кандидат економічних наук, доц. Костецький Володимир Володимирович, Тернопільський національний економічний університет, доцент кафедри фінансового менеджменту та страхуванняЗавантажити відгук

Файл дисертації

Файл автореферату