Дисертант

Свердлова Юлія Олегівна

Тема

Людський капітал в стратегії конкурентоспроможності економіки Європейського Союзу

Дата захисту

01.07.2016

Місце праці

Апарат Верховної Ради України, посада: помічник-консультант народного депутата України

Науковий керівник

Сіденко С.В. доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин і бізнесу ННІ Міжнародних відносин Національного авіаційного університету

Кафедра, де виконана дисертація

Кафедра міжнародних економічних відносин і бізнесу ННІ Міжнародних відносин Національного авіаційного університету.

Анотація

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.02 – світове господарство і міжнародні економічні відносини Міністерства освіти і науки України. – Львівський національний університет імені Івана Франка, Львів, 2016.

У дисертаційній роботі розроблено теоретико-методичні положення та практичні рекомендації щодо розвитку людського капіталу як чинника підвищення конкурентоспроможності економіки України в умовах інтеграції у соціально-економічне середовище Європейського Союзу.

На основі використання методики розрахунку рангової кореляції Спірмена автором здійснено аналіз впливу розвитку людського капіталу на стан конкурентоспроможності економіки країн Європейського Союзу в цілому. Удосконалено наукові підходи до визначення ролі та місця людського капіталу як важливого стратегічного ресурсу держави, характеристики сутності соціального капіталу як специфічної системи зв’язків та концептуальні підходи до класифікації соціальної держави у країнах ЄС.

В роботі набули подальшого розвитку дослідження впливу процесів інформатизації на розвиток людського капіталу, що дозволило узагальнити позитивні та негативні наслідки у розрізі таких компонент, як: капітал здоров’я, інтелектуально-трудовий капітал, організаційно-підприємницький капітал, культурний капітал.

На підставі проведеного дослідження розроблено концептуальні засади моделі розвитку людського капіталу України в умовах європейської інтеграції, котра базується на стандартах ЄС і за умови чіткої послідовної та відповідальної політики державного і приватного сектора економіки, а також населення сприятиме створенню умов для самозабезпечення та саморозвитку населення.

Ключові слова: інформаційне суспільство, конкурентоспроможність, людський капітал, людський розвиток, соціальна політика.

Опоненти

Офіційний опонент:Доктор економічних наук, професор Мокій Анатолій Іванович, проректор з міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Запорізького інституту економіки та інформаційних технологійЗавантажити відгук

Офіційний опонент:Кандидат економічних наук Дугінець Ганна Володимирівна, доцент кафедри міжнародної економіки Київського національного торговельно-економічного університетуЗавантажити відгук

Контактна інформація

Телефон: 0936405501Email: zlatik11@bigmir.net

Файл дисертації

Файл автореферату