Творча зустріч Сергія Жадана зі студентами

16 квітня 2015 року на філологічному факультеті відбулась творча зустріч із сучасним українським поетом, письменником, перекладачем Сергієм Жаданом.

Його творами зачитуються… Його перекладами захоплюються…

Гострий і критичний, правдивий і відвертий – він яскраво вражає символізмом образів, які закарбовуються в пам’яті назавжди. Таким знають Сергія Жадана прихильники його творчості.

У рамках зустрічі зі студентами Львівського університету поет презентував свою нову книгу віршів і перекладів «Життя Марії», яка містить 80 текстів: 60 поетичних авторських творів і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Над цією книгою Сергій Жадан працював упродовж останнього року.

«Багато віршів у книзі присвячено подіям, які зараз у нас відбуваються», – розповів Сергій, наголосивши на тому, що правдиво змальовуючи енергетичне поле війни, він намагається привернути увагу до людей, які потрапили у її вихор. «От про них і пишу, і збираюся писати далі», – додав письменник.

Під час зустрічі в авторському декламуванні прозвучали вірші із презентованої книги, які слухачі сприймали з великим захопленням, супроводжуючи кожен із них гучними оплесками.

Можете відчувати тепер, як німіє шкіра,
можете відступатись, можете падати.
Тому, хто боїться – потрібна віра.
Тому, хто любить – достатньо пам’яті.

За словами Сергія Жадана, книга «Життя Марії» є особливою, адже писалась як щоденник. У ній багато лірики, інтимності, особистісних переживань, що перегукуються із зовнішнім світом, сучасними українськими реаліями.

Добре, добре, знищуй листи,

стирай номери, пали мости,

просто стирай, просто громи,

ми вдосталь мали цієї зими.

Відповідаючи на запитання студентів, Сергій розповів, звідки черпає натхнення, поділився творчими планами на майбутнє та пообіцяв уже наступного року спільно з гуртом «Собаки в Космосі» презентувати в місті Лева новий музичний проект .

Багатьох шанувальників творчості Сергія Жадана цікавило, чи його літературні персонажі є реальними особами. Письменник підтвердив, що на сторінках його рукописів «живуть» реальні люди, які своєю поведінкою, манерою спілкування, справжністю емоцій закарбовуються в пам’яті, стаючи згодом прототипами героїв поетичних і прозових творів письменника.

Варто зазначити, що літературні твори Сергія Жадана отримали численні національні та міжнародні нагороди, і є перекладені тринадцятьма мовами.