В Університеті визначили переможців наукових грантів

У Львівському національному університеті імені Івана Франка закінчився конкурс проектів фундаментальних досліджень у галузі природничих наук для молодих учених. Участь у конкурсі брали науковці віком до 35 років, пропонуючи власні теми для досліджень у п’яти пріоритетних напрямках – математика, механіка й інформатика; фізика та астрономія; хімія; біологія і медична наука; науки про Землю та проблеми навколишнього середовища.

Подані на конкурс роботи оцінювала експертна комісія, яка розглядала актуальність тематики, оригінальність наукової ідеї, наукову новизну та практичну значимість очікуваних результатів, наукову кваліфікацію молодих учених, забезпеченість необхідною матеріально-технічною базою.

Як результат розгляду проектів, поданих на конкурс, ухвалою Науково-технічної ради Львівського національного університету імені Івана Франка від 16 квітня 2015 року визначили переможців конкурсу, який подаємо повністю:

Секція Назва Керівник Підрозділ
1. 01 математика, механіка та інформатика Математичне моделювання напруженого стану та прогнозування залишкового ресурсу нафтогазового обладнання та магістральних трубопроводів Слободян М.С. механіко-математичний факультет, кафедра механіки
2. 02 фізика та астрономія Дослідження методів калібрування телескопів міжнародного проекту CTA. Новосядлий Б.С. Астрономічна обсерваторія

3. 02 фізика та астрономія Розроблення УФ сцинтиляторів на основі монокристалічних плівок лютецій-вмісних окисних сполук Зоренко Ю.В. факультет електроніки, кафедра електроніки
4. 04 біологія і медична наука Механізми реалізації окисного потенціалу мітохондрій клітин підшлункової залози, печінки та лімфоми NK-Ly Манько Б.О. біологічний факультет, кафедра фізіології людини і тварини
5. 05 науки про Землю та проблеми навколиш-нього середовища Мікроструктурні індикатори адаптивної стратегії та філогенетичних зв’язків на прикладі модельних таксонів рослин Прокопів А.І. Ботанічний сад

Орієнтовний грошовий розмір ґранту складає 100 тисяч гривень і передбачає оплату праці молодих учених. Уже 1 травня 2015 року науковці повинні розпочати роботу над реалізацією свого проекту. Загалом час реалізації усіх наукових досліджень – один рік із моменту початку роботи над ними.

Згідно з умовами конкурсу пропоновані дослідження повинні зробити істотний вклад у розширення й поглиблення наукових знань, а також мати прикладне й фундаментальне значення.

Вітаємо переможців конкурсу і бажаємо їм плідної наукової праці, покликаної змінити світ на краще!