Учасники Української антарктичної експедиції відсвяткували Великдень

На станції «Академік Вернадський», як й у всій Україні, 19 квітня 2020 року відсвяткували світлий День Христового Воскресіння. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Особливістю відзначення Великодня на станції «Академік Вернадський» стало те, що тамтешня церква Святого Володимира зараз є єдиним храмом Православної Церкви України, де відбулося повноцінне особисте святкове богослужіння і віряни мали змогу освячувати паску всі разом. У Національному антарктичному центрі зазначають, що це не порушує жодні правила карантину, адже Антарктида досі лишається єдиним континентом планети, де немає коронавірусу.

Освятив паску керівник 24 української антарктичної експедиції, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Дикий. Після богослужіння керівник експедиції звернувся до усіх українців, побажавши кожному «міцного здоров’я, миру, злагоди», а також  «Божого благословення на всі родини».

Водночас у Національному антарктичному науковому центрі додали, що найближчим часом на станцію мають прибути учасники 25 Української антарктичної експедиції, які змінять 24-у УАЕ та літній сезонний загін. А відтак, уже скоро варто очікувати на повернення додому українських науковців, які майже рік проводили наукові дослідження в Антарктиді.

Нагадаємо, «Академік Вернадський» – єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією.

Головне призначення станції – проведення наукових досліджень в Антарктиді. Зараз на станції перебуває 24-та наукова експедиція, яку очолює Ігор Дикий, доцент кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка.

Із деталями роботи 24-тої антарктичної експедиції можна ознайомитися на сайті біологічного факультету Львівського університету.