Учені-генетики Львівського університету та Хіросімського технологічного інституту обговорили перспективи спільних досліджень у галузі біотехнології антибіотиків

Упродовж 21-22 березня 2016 року з офіційним візитом кафедру генетики та біотехнології біологічного факультету відвідали професори Хіросімського технологічного інституту (Японія) Козо Очі та Йошіказу Хірага.

Під час зустрічі генетиків Університету з японськими колегами йшлося про перспективи подальшої співпраці між кафедрою генетики та біотехнології і науковою групою професора Козо Очі – одного з провідних фахівців із біотехнології антибіотиків, який працює у цій галузі вже майже півстоліття і є близьким колегою професора Сатоші Омура – нобелівського лауреата 2016 року в галузі фізіології та медицини.

Зазначимо, що кафедра генетики та біотехнології ЛНУ ім. Івана Франка та Відділ наук про життя Хіросімського технологічного інституту спільно працюють над  українсько-японським проектом «Рибосома як регуляторний елемент метаболізму: нове розуміння на основі підходів геномної інженерії» (професор Козо Очі та професор Богдан Осташ є співкерівниками проекту), присвяченим опрацюванню принципово нових підходів до конструювання бактерій-надпродуцентів антибіотиків із використанням механізмів генетичного регулювання на рівні трансляції та методів рибосомної інженерії.

Під час свого візиту до Львівського університету японські науковці зустрілися з працівниками, аспірантами й студентами кафедри генетики та біотехнології та ознайомились із найновішими результатами наукової роботи українських учених.

Додамо, що в рамках наукового семінару кафедри 22 березня 2016 року професор Козо Очі прочитав лекцію, присвячену сучасним досягненням у галузі генної інженерії продуцентів антибіотиків та пошуку нових природних сполук, шляхам активування критичних генів бактерій та новітнім підходам до вдосконалення біотехнологічних продуцентів біологічно активних сполук.

На завершення свого перебування у ЛНУ ім. Івана Франка представники японської делегації відвідали Зоологічний і Палеонтологічний музеї та Гербарій біологічного факультету.

Візит професорів Хіросімського технологічного Інституту Козо Очі та Йошіказу Хірага – важливий етап у співпраці вчених кафедри генетики та біотехнології з японськими колегами.