Університет відвідала делегація з провінції Альберта (Канада)

27 жовтня 2017 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала численна делегація з канадської провінції Альберта. Представники Уряду Альберти, Посольства Канади в Україні, канадські економісти та аналітики зустрілися з Ректором Університету, професором Володимиром Мельником і представниками адміністрації ЛНУ ім. Івана Франка.

Під час зустрічі, зокрема, йшлося про ІТ-галузь, збільшення потенціалу української освіти, напрямки співпраці між закладами вищої освіти в Альберті та Львівським національним університетом імені Івана Франка. Окрему увагу учасники зустрічі присвятили можливості розвитку співпраці в різних галузях наукових досліджень.

Ректор Університету Володимир Мельник подякував гостям з Канади за підтримку, яку надає їхня країна Україні і наголосив, що саме Канада є одним із найважливіших партнерів нашої держави.

«Сьогодні для нас дуже важливо вивчати ваш досвід і в освіті, і в науці, і в інших сферах життя, адже ми намагаємося побудувати по-справжньому успішну країну», – наголосив Володимир Мельник, додавши, що налагодження плідної співпраці з канадськими науковими й освітніми центрами є пріоритетом для Львівського університету.

Представників Канади зацікавили наукові розробки вчених Університету і перспектива співпраці в ІТ-галузі. Так, міністр економічного розвитку і торгівлі Альберти, заступник керівника Уряду Дерон Білоус зазначив, що владу Альберти і канадські бізнес-структури особливо цікавить ІТ-освіта у ЛНУ ім. Івана Франка, а відтак, і можливість співпраці саме у сфері інформаційних технологій.

Окрім того, представники Канади проявили інтерес до розробок і напрацювань вчених Університету в інших галузях науки – біології, геології, хімії та математики.

«Дуже важливо, що ми розпочинаємо діалог і намагаємося довідатися одне про одного більше. Переконаний, що ми зможемо налагодити взаємовигідну співпрацю», – зазначив Дерон Білоус.

Аби чіткіше окреслити траєкторію подальшої співпраці, сторони домовилися обмінятися інформацією і пропозиціями щодо найперспективніших напрямків взаємодії між ЛНУ ім. Івана Франка, владою, бізнес-структурами й освітніми закладами провінції Альберта.