Університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Тобіас Тиберг

6 жовтня 2020 року з робочим візитом Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні пан Тобіас Тиберг та співробітниця Посольства пані Христина Парандій. З високим гостем зустрілися Ректор Університету, професор Володимир Мельник, проректор з наукової роботи, професор Роман Гладишевський, декан факультету міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський та керівниця Центру країн Північної Європи, доцентка Маріанна Гладиш.

На початку зустрічі Ректор Володимир Мельник розповів гостям про співпрацю ЛНУ ім. Івана Франка зі шведськими університетами, зокрема, з Університетом м. Упсали, що відбувається в рамках програми Еразмус+  та  Університетом м. Люнд, який був учасником створення англомовної магістерської програми «Балто-Чорноморські регіональні студії» на факультеті міжнародних відносин.  А відтак, за словами Ректора, співпраця зі шведськими навчальними закладами відбувається на рівні факультетів, що є найяскравішим показником успішної взаємодії.

Також Володимир Мельник подякував Тобіасу Тибергу за підтримку можливостей вивчення шведської мови студентами Університету, яку, до слова, викладає носій мови Пер Ларссон. Варто зазначити, що оплату праці викладача повністю фінансує шведська сторона. Ректор висловив сподівання, що плідна співпраця Посольства Королівства Швеція в Україні та Університету щодо поширення шведської мови і культури продовжуватиметься й надалі.

Крім того, Володимир Мельник зазначив, що Львівський університет зацікавлений у розширенні наукової взаємодії зі шведськими ЗВО, і представив досягнення ЛНУ ім. Івана Франка у сфері науки і технологій.

Проректор з наукової роботи, професор Роман Гладишевський розповів про успішний досвід спільного керівництва кандидатськими дисертаціями з науковцями європейських університетів. Тобіас Тиберг зацікавився такою практикою Львівського університету й акцентував, що саме вона може бути одним із  головних напрямків кооперації між Посольством та ЛНУ ім. Івана Франка. Зі свого боку Посол заявив про готовність сприяти такій взаємодії Університету зі шведськими ЗВО.

У рамках робочого візиту пан Тобіас Тиберг відвідав також факультет міжнародних відносин, де зустрівся зі студентами, які вивчають шведську мову як першу іноземну. Крім того, Посол Швеції обговорив з викладачами шведської мови Пером Ларссоном і Дарією Бірюковою та керівницею Центру країн Північної Європи Маріанною Гладиш напрямки подальшої співпраці: обмін студентами та перспективи стажування викладачів Університету в закладах вищої освіти Королівства Швеція.