Університет випустив майже 1800 магістрів

Зимові дні для університетської спільноти асоціюються не лише з канікулами, а й із врученням дипломів усім тим, хто старанно навчався й досягав цілей. Упродовж січня-лютого у Львівському національному університеті імені Івана Франка традиційно відбуваються урочисті академії з нагоди вручення дипломів випускникам, які навчалися на програмі освітньо-професійної магістратури. Сьогодні їхній статус змінюється зі студента на випускника, тож позаду залишаються студентські роки, а попереду – чимало викликів і безмежні можливості.

Так, війна внесла чимало коректив у діяльність нашої Alma Mater, однак ключових цілей все ж досягнуто, адже молодь, яка обрала Львівський університет, цими днями отримала підтвердження правильності свого вибору – дипломи магістрів.

Цьогоріч випускниками освітньо-професійної магістратури стали 1794 особи. Усі вони обрали різні шляхи реалізації свого потенціалу, проте їх усіх об’єднує те, що для реалізації свого потенціалу вони обрали Львівський національний університет імені Івана Франка.

Найпопулярнішими серед магістрів виявилися такі спеціальності, як «Право» – 357 випускників, «Філологія (за спеціалізаціями)» – 208 осіб, «Фінанси, банківська справа та страхування» – 140 осіб,  «Комп’ютерні науки» – 99 випускників.

Випускник факультету електроніки та комп’ютерних технологій за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» Андрій Цемко розповідає, що навчання в Університеті було вкрай цікавим: «Для мене навчання було дуже цікавим і охоплювало широкий спектр застосування комп’ютерних наук. На перший погляд, було не зовсім зрозуміло застосування певних предметів у професії. Однак, з кожним роком вибудовувалась повна картина, в якій майже кожен з предметів був потрібною цеглинкою фундаменту для дослідження більш глибоких і цікавих застосувань». Андрій додає, що важливим елементом навчання є можливість застосування знань на практиці: «Одна з найкращих рис вивчення комп’ютерних наук і схожих спеціальностей є те, що ти бачиш інтерактивний результат кожної лабораторної, проєкту і не тільки. Ти завжди можеш візуалізувати дані, зробити інтерактивний сайт або застосунок. Це робить процес вивчення більш цікавим».

Найкращі роки – студентські роки. У цьому переконаний і випускник географічного факультету за спеціальністю 106 «Географія» Микита Фісенко: «Однозначно найкращі роки життя я вже прожив! За безсонні ночі, вечірки, всеохопну підтримку, безупинну мотивацію, найкращих людей та за справжню школу життя дякую географічному факультету Університету. Як не дивно, персоналії, люди загалом дуже впливають на мікрофлора кожного факультету, тому без упереджень називаю геофак – найкращим факультетом Університету. Факультет – не просто приміщення за адресою. Це місце, яке я дійсно полюбив. Полюбив за безцінний досвід, за найкращих людей, за емоції».

Студентські роки – це не лише про навчання, а й про свободу вибору і свободу бути собою. Неповторний університетський дух дозволяє по-іншому подивитися на світ і відкрити у собі щось досі незбагненне. Випускниця філософського факультету за спеціальністю 033 «Філософія» Леся Білик вдало порівнює навчання на магістратурі із поверненням після подорожі. «Магістратура на філософському – це як прийти додому після довгої подорожі. Неважливо, звідки ви подорожуєте, з якої галузі знань, філософія неодмінно стане для вас тим прихистком, де кожен не тільки знайде відповіді на свої питання, а й навчиться ставити їх світові та неодмінно отримувати фідбек. Ви здивуєтесь, наскільки гармонійно філософія входить у ваше життя та допомагає розкрити здібності, – ділиться Леся. – Магістратура – це абсолютно новий рівень проведення лекцій, семінарів та відносин з викладачами. Кожна пара – це як невимушена бесіда із давнім любим другом, обмін думками колег», – переконана випускниця.

Перший проректор Андрій Гукалюк розповідає, що Університет з неабиякою відповідальністю організовував освітній процес в умовах воєнного стану: «Незважаючи на війну, Львівський університет все ж гідно подолав усі складнощі, які перед нами постали. Більше того, нам не лише вдалося зберегти якість освіти – наші студенти продемонстрували активність у десятках волонтерських ініціатив, забезпечуючи надійний тил для наших Захисників, а чимало з них сьогодні обороняють нашу державу на фронті».

Щиро вітаємо усіх випускників 2023 року з успішним здобуттям освітнього ступеня магістра! Бажаємо їм радості від великих і маленьких щоденних перемог, реалізації усіх задумів і, звичайно, якнайшвидшої перемоги України у війні проти російського окупанта. Переконані, що кожного з наших випускників чекає успішне й перспективне майбутнє у незалежній і вільній європейській Україні!

Світлини: Олега Вівчарика та Ярини Пришляк Більше фото